Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ryby świata na znaczkach pocztowych. Nietypowy konkurs i wystawa w ZSP nr 7

06.06.2023 00:00 sub

Wodzisław Śląski 2 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Wodzisławiu Śląskim odbył się konkurs oraz wystawa „Ryby świata na znaczkach pocztowych”, którego organizatorem był Witold Klemenczak.

W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych w Raciborzu, Rybniku, Bytomiu, Katowicach, Pszowie, Turzy Śląskiej oraz Olzie. Tematyką nie były tylko ryby, ale także zagadnienia ekologiczne. Skąd pomysł na zorganizowanie takiego wydarzenia?

– Pan Witold Klemenczak przyszedł do nas na rozmowę i zapytał, czy pomożemy mu w organizacji takiej wystawy o tematyce związanej z rybami, ponieważ posiada największą w Polsce kolekcję znaczków o tematyce wędkarskiej – powiedział dyrektor ZSP nr 7, Jacek Dojka.

Pan Witold jest byłym nauczycielem, jego pasją jest wędkarstwo. To on zorganizował nagrody na konkurs i przedstawicieli sklepu wędkarskiego oraz sklepu akwarystycznego, którzy mieli w szkole swoje stoiska podczas trwania wydarzenia. Co ciekawe, w szkole znalazło się kilkoro uczniów, którzy podzielają pasję pana Klemenczaka.

– Mamy wędkarzy wśród uczniów oraz nauczycieli. Wiemy, że są i nawet wycieczki były organizowane na ryby. Jeździli nauczyciele wraz z uczniami – powiedziała z kolei Daria Piwowarczyk, zastępca dyrektora.

AgaKa

 • Numer: 23 (1176)
 • Data wydania: 06.06.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
 • Numer: 23 (1176)
 • Data wydania: 06.06.23
 • Numer: 24 (1177)
 • Data wydania: 13.06.23
 • Numer: 25 (1178)
 • Data wydania: 20.06.23