Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Krostoszowicach i Gołkowicach powstaną kolejne odcinki kanalizacji sanitarnej

06.06.2023 00:00 sub

W gminie Godów trwają pracę nad rozbudową kanalizacji sanitarnej. Po ich zakończeniu do sieci podłączonych będzie mogło zostać prawie 70 posesji.

GODÓW Pod koniec maja w Urzędzie Gminy w Godowie podpisana została umowa na budowę kolejnych odcinków kanalizacji sanitarnej w sołectwach Gołkowice i Krostoszowice. Inwestycja będzie kosztować nieco ponad 4,3 mln zł. Sporą część tej kwoty urząd pozyskał z programu rządowego Polski Ład.

Obecnie na terenie gminy Godów do sieci podłączonych jest ponad 2,5 tys. posesji. Po zakończeniu robót w Gołkowicach (1,6 km) i Krostoszowicach (760 m) do sieci podłączonych będzie mogło zostać kolejnych prawie 70 posesji. – Nasza gmina w dużym stopniu została już skanalizowana. Stopniowo jednak krok po kroku, rozbudowujemy sieć tak by jak najwięcej posesji mogło zostać przyłączonych do kanalizacji. Jest to możliwe również dzięki pozyskiwanym przez naszą gminę środkom zewnętrznym – podkreśla wójt Mariusz Adamczyk.

Z ramienia gminy Godów umowę podpisał Wójt Gminy Mariusz Adamczyk. Wykonawcą inwestycji będzie wybrane w przetargu konsorcjum: BUDEXIM oraz CERTIGOS ENGINEERING. W imieniu konsorcjum umowę podpisał prezes zarządu BUDEXIM-u Czesław Lajdamik. Realizacja robót będzie kosztować nieco ponad 4,3 mln zł. Aż około 4,1 mln zł gmina pozyskała z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Reszta, czyli 216 tys. zł to wkład własny gminy. Na wykonanie prac wykonawca ma 14 miesięcy od podpisania umowy, czyli do 19 lipca 2024 r.

(juk)

 • Numer: 23 (1176)
 • Data wydania: 06.06.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
 • Numer: 23 (1176)
 • Data wydania: 06.06.23
 • Numer: 24 (1177)
 • Data wydania: 13.06.23
 • Numer: 25 (1178)
 • Data wydania: 20.06.23