Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Inicjatywa Sołecka 2023. Kto dostanie pieniądze?

30.05.2023 00:00 sub

Sejmik Województwa Śląskiego podjął uchwałę, na mocy której zostanie przekazana pomoc finansowa w formie dotacji celowej gminom, na realizację konkretnych zadań w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”.

W powiecie wodzisławskim środki finansowe otrzymają trzy gminy: Mszana, Godów i Gorzyce. W Mszanie pieniądze zostaną przeznaczone na budowę oświetlenia LED przy ulicy Szybowej w Połomi (22 500, 00 zł) oraz na budowę oświetlenia LED przy ulicy Szymborskiej w Mszanie (23 500, 00 zł). W Godowie ze środków finansowych z województwa zostaną wykonane następujące inwestycje: modernizacja parku sołeckiego w Łaziskach (45 000, 00 zł), wykonanie nagłośnienia boiska sportowego w Skrbeńsku (15 000, 00 zł) oraz modernizacja boiska sportowego w Skrzyszowie, a konkretnie wykonanie studni na cele nawodnienia płyty boiska (26 500,00 zł). W gminie Gorzyce dofinansowanie otrzyma sołectwo Olza na budowę placu zabaw w parku wiejskim w Olzie (64 450, 00 zł).

– Cieszę się, że udało nam się pozyskać te środki, które będą przekazane na rozwój małej infrastruktury w konkretnych sołectwach powiatu wodzisławskiego, polepszając standard życia naszych mieszkańców i rozwiązując potrzeby m.in. klubów sportowych. Serdecznie dziękuję sołtysom za inicjatywę i pomysł – mówi radny wojewódzki Jarosław Szczęsny z powiatu wodzisławskiego.

FK

 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23
 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
 • Numer: 23 (1176)
 • Data wydania: 06.06.23
 • Numer: 24 (1177)
 • Data wydania: 13.06.23