Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Lider Przedsiębiorczości 2022 – uhonorowali firmy z powiatu wodzisławskiego

30.05.2023 00:00 sub

SKRZYSZÓW, POWIAT Podczas uroczystej gali, zorganizowanej przez Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim oraz Powiat Wodzisławski, wręczono statuetki Lidera Przedsiębiorczości 2022 dla firm z terenu powiatu wodzisławskiego.

Tradycyjnie każdy z samorządów nominował do nagrody firmę ze swojego terenu, a odrębną statuetkę oraz tytuł Lidera Przedsiębiorczości 2022 przyznał także wodzisławski Cech. W uroczystej gali udział wzięli przede wszystkim tegoroczni laureaci, a także laureaci poprzednich edycji, wówczas Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości. Byli także włodarze gmin i powiatu oraz senator Ewa Gawęda i reprezentujący posła Adama Gawędę asystent Roman Kapciak.

Przykłady rozwoju

– To firmy, które chcemy wyróżnić za ich udział, zaangażowanie, pracę, nie tylko tę zawodową, ale także społeczną. Wiele firm rozpoczynało swoją pracę, jako małe przedsiębiorstwa, kierując się zaangażowaniem, pracą, śledzeniem rynku. W wielu przypadkach przez ciągłe modernizacje i wprowadzanie nowych technologii rozrosły się do wielkich firm o ustabilizowanej pozycji na rynku, nie tylko krajowym – podkreślił Jerzy Waltar, starszy Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim, gratulując laureatom nagrody.

Gości powitał także gospodarz miejsca, czyli wójt gminy Godów. – Każda gmina jest bogata bogactwem swoich mieszkańców i przedsiębiorców. W imieniu wszystkich włodarzy gmin powiatu wodzisławskiego, chciałbym pogratulować otrzymania nominacji. Zostaliście wybrani, jako najlepsze przedsiębiorstwa z poszczególnych gmin. Chciałbym wam podziękować za pracę, którą wykonujecie, że zatrudniacie tylu mieszkańców i za rozwój, którego dokonujecie – zaznaczył Mariusz Adamczyk, wójt Godowa.

Samorząd musi dbać o biznes

Do laureatów nagrody swoje słowa skierował także starosta powiatu wodzisławskiego. – Myślę, że w tym gronie o potrzebie i konieczności dbania o rozwój firm, występujących na terenie danego samorządu, nie trzeba mówić. Ta potrzeba dbałości o rozwój firm to nie tylko zadanie samych przedsiębiorców, ich współpracowników i ich rodzin, ale także nas – samorządowców, którzy odpowiadają za daną jednostkę organizacyjną oraz cały powiat – mówił Leszek Bizoń, starosta wodzisławski.

Podczas gali starszy Cechu Jerzy Waltar uhonorował pamiątkowymi statuetkami samorządowców z okazji jubileuszy: 25-lecia powiatu, 50-lecia gminy Godów, 50-lecia gminy Gorzyce oraz 50-lecia gminy Mszana. Życzenia odebrali starosta Leszek Bizoń oraz wójtowie Mariusz Adamczyk, Daniel Jakubczyk i Mirosław Szymanek. Galę swoim występem uświetnił zespół Sunny Band z wokalistką Mają Czyż-Rzazonką.

(ska)


Laureatami tytułu Lider Przedsiębiorczości 2022 zostali:

 • POL-EKO A. Polok-Kowalska sp. k. z Wodzisławia Śląskiego
 • Serwis Urządzeń Infrastruktury Technicznej sp. z o.o. z Radlina
 • Bistro u Aneczki Anna Lapman z Rydułtów
 • Firma Handlowa KABUT Katarzyna Kampik z Pszowa
 • Śląskie Centrum Florystyczne REKPOL sp. z o.o. z Turzy Śląskiej
 • SUPER KOŁO s.c. Tomasz Woźniak, Przemysław Skrzyszowski z Gołkowic
 • LOLO Teresa Juraszek, Karol Juraszek s.c. z Połomi
 • Zakład Tapicerski P.P.H.U. ROM-ART s.c. z Lubomi
 • Usługi Remontowo-Budowlane Kazimierz Karwot z Marklowic
 • Lakiernictwo Samochodowe Jerzy Chlebisz z Olzy
 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23
 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
 • Numer: 23 (1176)
 • Data wydania: 06.06.23
 • Numer: 24 (1177)
 • Data wydania: 13.06.23