Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Młodzież sprawdzała, jak to jest mieć wypadek

30.05.2023 00:00 sub

Był instruktaż pierwszej pomocy przedmedycznej, symulator wypadku drogowego, pokaz sprzętu ratowniczego i dronów policyjnych, a także... wiele więcej. W Radlinie odbył się Piknik Bezpieczeństwa.

RADLIN W zeszłym roku w związku z rosnącą liczbą wypadków drogowych z udziałem młodzieży, u wodzisławskich policjantów powstał pomysł zorganizowania Pikniku Bezpieczeństwa, który miałby na celu w jak najbardziej przystępnej formie uświadomienie, zwłaszcza młodzieży szkół średnich, czym skutkuje niezachowanie ostrożności i nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Wydarzenie odbyło się ponownie w tym roku 19 maja w Radlinie.

Pomysł imprezy wyszedł z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. W akcję włączyło się także wodzisławskie Starostwo, Komenda Powiatowa PSP w Wodzisławiu Śl., Urząd Miasta Radlin, Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie, parafia Wniebowzięcia NMP w Radlinie – Biertułtowach, a także OSP Biertułtowy. W pikniku wzięły udział tłumy młodzieży szkół podstawowych z całego powiatu wodzisławskiego, m.in. z Marklowic oraz przedszkolaki z Radlina.

– Jest to wydarzenie profilaktyczne w ramach kampanii „Na drodze patrz i słuchaj”. Ponieważ w ubiegłym roku cieszyło się dużym zainteresowaniem, zostało wpisane w kalendarz imprez w Radlinie. Chcemy, aby młodzi ludzie mieli świadomość zagrożeń, jakie mogą ich spotkać na drodze, zwłaszcza że niedługo zaczynają się wakacje – mówiła asp. sztab. Małgorzata Koniarska, oficer prasowa komendy policji w Wodzisławiu Śl. Burmistrz Radlina Barbara Magiera podkreśliła z kolei, że bezpieczeństwo pieszych jest bardzo ważne, dlatego ważna jest edukacja szczególnie młodzieży w tym temacie. – W ostatnim czasie zwiększa się liczba wypadków z udziałem pieszych, dlatego mam nadzieje, że takie wydarzenia pomogą w zrozumieniu i wyrobieniu poprawnych nawyków związanych z przepisami ruchu drogowego – mówił starosta Leszek Bizoń.

Na terenie placu Radlińskich Olimpijczyków i miasteczka ruchu drogowego odbyły się zajęcia z symulatorem zderzeń i symulatorem wypadku drogowego oraz instruktaż pierwszej pomocy przedmedycznej, a także spotkanie profilaktyczne z policjantem. Podczas imprezy można było odwiedzić stoiska z gadżetami odblaskowymi, a w miasteczku rowerowym zorganizowany był instruktaż poprawnego zakładania kasków rowerowych oraz bezpiecznego poruszania się na hulajnogach elektrycznych. By przekonać się, jak alkohol i narkotyki mogą wpływać na sposób postrzegania rzeczywistości, chętni mogli skorzystać także z symulacji przy użyciu alko- lub narkogogli.

(juk)

 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23
 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
 • Numer: 23 (1176)
 • Data wydania: 06.06.23
 • Numer: 24 (1177)
 • Data wydania: 13.06.23