Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Taki dzień nie zdarza się często. W Wodzisławiu można było zwiedzić Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

30.05.2023 00:00 sub

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim wspólnie ze Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi w Rydułtowach 16 maja zorganizowała „Dzień otwartej strażnicy”.

Na miejscu na przybyłych czekały pokazy ratownicze wraz z możliwością zwiedzania budynku jednostki ratowniczo-gaśniczej w Wodzisławiu Śląskim. W czasie trwania wydarzenia można było wziąć udziału w akcji honorowego krwiodawstwa. W dniach otwartych udział wzięły również inne służby, m.in. policja, inspekcja transportu drogowego czy centrum powiadamiania ratunkowego w Katowicach. W wydarzeniu udział brały w dużej mierze grupy szkolne i przedszkolne.

Jedną z atrakcji była możliwość wejścia do zadymionego namiotu, który symulował pożar w zamkniętej przestrzeni.

Odwiedzający mogli zobaczyć jak wygląda stanowisko kierowania, czyli miejsce, w którym odbiera się wszystkie zgłoszenia.

Niektórym grupom udało się nawet odwiedzić komendanta w jego gabinecie.

Kolejną atrakcją, szczególnie dla dzieci, była możliwość zobaczenia jak wygląda ześlizg, czyli słynna rura, po której zjeżdżają strażacy piętro niżej, prosto do garażu.

Podczas wycieczki można się było dowiedzieć między innymi tego, do czego służą rury zwisające z sufitu. Okazuje się, że podłącza się je do wydechu samochodów strażackich i transportują one spaliny na zewnątrz. Rura odłącza się od samochodu automatycznie, gdy ten wyjedzie na zewnątrz.

Wśród atrakcji pojawiły się też pokazy pierwszej pomocy.

AgaKa

 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23
 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
 • Numer: 23 (1176)
 • Data wydania: 06.06.23
 • Numer: 24 (1177)
 • Data wydania: 13.06.23