Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sprawdzili dwa kluczowe skrzyżowania. Czy wreszcie będą tam światła?

30.05.2023 00:00 sub

WODZISŁAW ŚL. Na skrzyżowaniu ulicy Pszowskiej z Górniczą w Wodzisławiu Śląskim odbyła się wizja lokalna, dotycząca remontu newralgicznego miejsca. Jak wiadomo, dokumentacja remontu jest gotowa, ale na razie zadanie nie trafiło na listę inwestycyjną województwa. Co określiła wizja lokalna?

Rozmowy przy skrzyżowaniu Pszowskiej i Górniczej prowadzili przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich wraz z urzędnikami Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim, przewodniczący rady dzielnicy Jedłownik Szyb Antoni Mężyk, radny dzielnicy i członek zarządu powiatu Jan Zemło, przedstawicielka senator Ewy Gawędy – Zofia Pomiotło, a także redaktor „Nowin Wodzisławskich” Szymon Kamczyk. Wizja lokalna przebiegła w spokojnej atmosferze, bo dla wszystkich uczestników tego spotkania było jasne, że inwestycja na skrzyżowaniu Pszowska/Górnicza jest bardzo konieczna i niezwłocznie należy przystąpić do jej realizacji. Wszystko jednak rozbija się o pieniądze.

Przedstawiciele ZDW zapewnili, że poczynią starania, aby inwestycja została uwzględniona w korekcie planu na rok bieżący. Omówiono też możliwości budowy w tym miejscu sygnalizacji świetlnej w kolejnym etapie inwestycji. Przy remoncie powstanie bowiem infrastruktura pod przyszłą sygnalizację.

Rozmowa dotyczyła także skrzyżowania ulicy Pszowskiej z Młodzieżową w Kokoszycach (DW 933/DW 936). „ZDW Katowice wystąpi o umieszczenie zadania projektowego w zakresie opracowania projektu budowy sygnalizacji świetlnej na DW933/936 w budżecie woj. śląskiego. Zdaniem uczestników spotkania, czynnikiem, który powinien być brany pod uwagę przy planowaniu realizacji inwestycji na drogach wojewódzkich w analizowanym obszarze jest duży udział w ruchu drogowym pojazdów, związanych z funkcjonowaniem powstającej fabryki Eko-Okna.” – napisano w oficjalnej notatce z wizji lokalnej.

– Mamy nadzieję, że pozytywnie zostanie to rozwiązane i sprawniej niż przebudowa ulicy Młodzieżowej w Zawadzie i Kokoszycach. Szczególnie ważne jest to w kontekście powstających zakładów produkcyjnych w pobliżu ulicy Młodzieżowej – podkreśla Jan Zemło.

(ska)

 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23
 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
 • Numer: 23 (1176)
 • Data wydania: 06.06.23
 • Numer: 24 (1177)
 • Data wydania: 13.06.23