Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Grozili rodzicom, żądając wydania 14-latki. Usiłowanie uprowadzenia w Wodzisławiu

30.05.2023 00:00 sub

WODZISŁAW ŚL. Policyjne patrole pilnie skierowano na ulicę Żeromskiego w Wodzisławiu, gdzie, jak wynikało ze zgłoszenia, doszło do usiłowania uprowadzenia 14-letniej dziewczyny. Niedługo później w sprawie zatrzymano trzech mężczyzn.

We wtorkowy (23.05.) wieczór, po 19.00 na Żeromskiego w Wodzisławiu pilnie skierowano policyjne patrole. Mundurowi otrzymali bowiem zgłoszenie, iż trzech mężczyzn usiłuje uprowadzić nastolatkę. – Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że grupa mężczyzn narodowości romskiej próbowała wtargnąć do mieszkania rodziców 14-latki. Mieli grozić 36-letniej matce i 54-letniemu ojcu dziewczyny pozbawieniem życia i kazali „wydać” córkę – przedstawia przebieg zdarzeń oficer prasowa wodzisławskiej jednostki, asp. szt. Małgorzata Koniarska.

Mężczyźni uciekli, kiedy usłyszeli policyjne sygnały. W momencie zdarzenia 14-latki nie było w domu, razem z 7-letnią siostrą przebywały na pobliskim placu zabaw. Kiedy zobaczyła wybiegających z bloku mężczyzn, razem z siostrą uciekła do mieszkania babci, które znajdowało się kilka bloków dalej. Tam policjanci znaleźli obie dziewczynki, które bezpiecznie wróciły pod opiekę rodziców.

Niedługo po zdarzeniu, na ulicy Jastrzębskiej patrol zauważył opisane przez zgłaszających osoby. Błyskawiczna akcja doprowadziła do zatrzymania trzech mieszkańców Siemianowic Śląskich. – 25-, 24- i 19-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia usłyszeli zarzut wspólnego usiłowania pozbawienia wolności małoletniej, a także zarzut kierowania wobec rodziców 14-latki gróźb karalnych pozbawienia życia. Podejrzani nie przyznali się do winy – przekazuje rzecznik.

W czwartek (25.05.) decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Prokurator zakazał im zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Niedoszłym porywaczom grozi do 5 lat więzienia. Wodzisławscy śledczy będą teraz wyjaśniać szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

/źr.: KPP Wodzisław Śląski, oprac. sqx/

 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23
 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
 • Numer: 23 (1176)
 • Data wydania: 06.06.23
 • Numer: 24 (1177)
 • Data wydania: 13.06.23