Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wyróżniono najlepszych zawodników oraz trenerów podczas Gali Sportu

23.05.2023 00:00 Ania

WODZISŁAW ŚL. 18 maja w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala, podczas której poznaliśmy najlepszego sportowca oraz trenera ubiegłego roku.

Podczas Gali Sportu nagrodzeni zostali mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego oraz osoby trenujące w wodzisławskich klubach (32 w sportach indywidualnych, 2 w sportach zespołowych).

– Rok 2022 już dawno pozostał w naszej pamięci. Był rokiem bardzo bardzo ważnym dla każdego, rokiem pięknych zawodów, dyscyplin, awansów, ale przede wszystkim rokiem bardzo ciężkiej pracy zawodniczek i zawodników wodzisławskich klubów. Sukcesem naszego miasta jest to, że przez lata tworzona baza sportowa, którą udoskonalamy i mamy plany na przyszłość, jest pełna zawodników różnych dyscyplin. To sukces. Sukcesem naszego miasta jest to, że w szkołach poprawiamy coraz bardziej jakość sportowych zajęć. Sukcesem jest też to, że wśród zawodników mamy sztafetę pokoleń, że są osoby które od lat tworzą Wodzisław Śląski – powiedział prezydent Mieczysław Kieca.

Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego powędrowała do Zbigniewa Kobylińskiego, założyciela Żeńskiego Klubu Koszykarskiego „Olimpia” Wodzisław Śląski.

– Drogi Zbigniewie, chciałbym ci w imieniu wszystkich mieszkańców miasta bardzo serdecznie podziękować za te wszystkie lata wspaniałej pracy – powiedział prezydent Wodzisławia, Mieczysław Kieca. – Każdy, kto zajmuje się sportem wie, jakie to trudne. Cieszymy się ze wszystkich zwycięstw i osiągnięć, ale prawdziwa praca trenera to dar opieki nad każdym, a szczególnie nad tym, któremu powinie się sportowa noga i trzeba go zmobilizować. Nasze miasto nie byłoby w tym miejscu, w którym jest, gdyby nie ty, Zbyszku, twoja działalność dla Olimpii i sportu w Wodzisławiu Śląskim. To dla mnie zaszczyt, że mogliśmy współpracować, że współpracujemy i że jest mi dane tworzyć z tobą wspólnotę samorządową naszego miasta. Wielkie gratulacje panie trenerze – dodał.

Tytuł Trenera Roku, podobnie jak rok wcześniej, trafił do Sandry Pniak z Akademii Sportowej TOP TEAM. Sportowcem Roku 2022 została Emilia Czajka, zawodniczka Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin”.

(AgaKa)

 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23
 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
 • Numer: 23 (1176)
 • Data wydania: 06.06.23