Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Olimpiada osób niepełnosprawnych już w czerwcu

23.05.2023 00:00 Ania

Już na początku czerwca w Wodzisławiu Śl. odbędzie się jedno z największych sportowych wydarzeń dla osób niepełnosprawnych w województwie śląskim. Mowa oczywiście o kolejnej edycji olimpiady, organizowanej w powiecie wodzisławskim.

POWIAT Do imprezy zostały jeszcze dwa tygodnie, ale Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. nadal zaprasza do udziału w XIX Powiatowej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych. Impreza odbędzie się 6 czerwca tradycyjnie na stadionie przy Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl.

Jak zapowiada Wojciech Raczkowski ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl., podobnie jak w latach ubiegłych dla uczestników przewidzianych jest mnóstwo atrakcji. Rozpocznie się tradycyjnym pochodem zawodników dookoła stadionu oraz wciągnięciem flagi olimpijskiej na maszt. W ramach wydarzenia przewidziano 15 indywidualnych konkurencji sportowych, to m.in.: bieg sprinterski na 30 metrów, pchnięcie kulą, skok w dal z miejsca, slalom z piłką, strzały do bramki, rzuty do tarczy, podnoszenie ciężarka, rzuty do kosza, unihokej, podbijanie piłeczki.

Udział w Olimpiadzie jest nieodpłatny i dobrowolny. Zgłoszenia uczestnictwa można dokonać do 31 maja poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszenia na adres e-mail: wtz@woloizol.com.pl. Każda zgłoszona drużyna, która weźmie udział w Olimpiadzie, otrzyma pamiątkowy dyplom i puchar, a uczestnicy – pamiątkowe medale. Warto wspomnieć, że celem olimpiady, która jest jednocześnie jednym z największych tego rodzaju wydarzeń w województwie śląskim, jest umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami udziału w zawodach rekreacyjno-sportowych, popularyzacja sportu w środowisku osób niepełnosprawnych oraz integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym.

Organizatorami imprezy są: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl., wodzisławski ośrodek Caritas, Warsztat Terapii Zajęciowej w Gorzycach oraz Powiatowy Młodzieży Ośrodek Sportu w Wodzisławiu Śl. Imprezę wspierają wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl. Tygodnik „Nowiny Wodzisławskie” oraz portal nowiny.pl objęły wydarzenie swoimi patronatami medialnymi.

(juk)

 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23
 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
 • Numer: 23 (1176)
 • Data wydania: 06.06.23