Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nie 500+, ale 800+ Prezes PiS zapowiedział waloryzację świadczenia

23.05.2023 00:00 Ania

KRAJ Polska jest piękna, ale może być jeszcze piękniejsza – podkreśla Jarosław Kaczyński. W jaki sposób prezes PiS zamierza do tego doprowadzić? Opowiedział o tym podczas konferencji programowej.

Zapowiedzi wyborcze PiS to m.in. 800+ od 1 stycznia 2024 r., darmowe leki dla seniorów 65+ i dzieci do 18. roku życia, a także jak najszybsze zniesienie opłat za przejazd dla samochodów osobowych na autostradach państwowych, a w przyszłości także tych prywatnych. To „nowe konkrety PiS” (tego określenia używa sama partia) ogłoszone podczas konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości.

800 plus. A co z inflacją?

– Od nowego roku program 500 plus to będzie ciągle nazwa, jak sądzę, pamiętana, ale suma będzie już inna. To będzie 800 plus – zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Kaczyński stwierdził, że w nowym roku inflacja ma już być „niewysoka”, dlatego ten „nowy zastrzyk finansowy” nie powinien grozić powrotem do „tendencji inflacyjnych”.

Podczas dwudniowej konwencji PiS była również mowa m.in. o konieczności odtworzenia kształcenia zawodowego, a także budowy własnej atomistyki. – Musimy mieć własną atomistykę, bo obsługa tego wszystkiego, co chcemy w Polsce budować, musi być polska, jeśli to nie ma być nowy element naszej zależności, a my tych zależności nie chcemy – dodał prezes PiS.

Odbudować to, co zostało utracone podczas wojen

Zdaniem Kaczyńskiego, należy również zarysować perspektywę rewitalizacji zabytków, w tym odbudowy zabytkowej substancji, która została zniszczona w toku kolejnych wojen.

(ż)

 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23
 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
 • Numer: 23 (1176)
 • Data wydania: 06.06.23