Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Cezary Pazura wystąpił dla strażaków w Wodzisławiu

23.05.2023 00:00 Ania

W Wodzisławskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie ze strażakami zorganizowane przez Nadleśnictwo Rybnik i ministra Michała Wosia.

Wodzisław Śląski Spotkanie odbyło się w okresie majowym ze względu na święto Św. Floriana, które obchodzone jest 4 maja i było formą podziękowania strażakom za ich służbę na rzecz lasów. Podczas imprezy można było zobaczyć specjalnie przygotowany krótki film dokumentalny, poświęcony wydarzeniom w Kuźni Raciborskiej oraz odradzającej się w tym rejonie przyrodzie. W wydarzeniu uczestniczyli strażacy z jednostek OSP i PSP działających na terenie Nadleśnictwa Rybnik (ok. 90 jednostek). Podziękowania za służbę złożył minister Michał Woś, dyrektor regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Rybnik. Wręczono też specjalne upominki i statuetki. Gościem specjalnym był Cezary Pazura.

Nadleśnictwo Rybnik

– Nadleśnictwo Rybnik jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, działającą na podstawie ustawy o lasach i prowadzącą trwale zrównoważoną i wielofunkcyjną gospodarkę leśną. Podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, która prowadzi nadzór i koordynuje działania na swoim terenie.

Lasy zarządzane przez Nadleśnictwo Rybnik leżą na terenie 27 gmin (Knurów, Gierałtowice, Pilchowice, Orzesze, Ornontowice, Kornowac, Sośnicowece obszar wiejski, Czerwionka-Leszczyny obszar wiejski, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Świerklany, Godów, Gorzyce, Lubomia, Marklowice, Mszana), 3 gmin o statusie miasta (Radlin, Pszów, Rydułtowy), 3 miast (Jastrzębie-Zdrój, Żory, Wodzislaw Śląski) oraz 2 miast na prawach powiatu (Rybnik, Gliwice). Powierzchnia Nadleśnictwa wynosi 20 438,08 ha, w tym grunty leśne o powierzchni 19 986,19 ha oraz grunty nieleśne o powierzchni 451,89 ha – czytamy na stronie www.gov.pl/web/nadlesnictwo-rybnik

(FK)

 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23
 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
 • Numer: 23 (1176)
 • Data wydania: 06.06.23