Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rodzinny festyn z mundurem w niedzielę

23.05.2023 00:00 Ania

BLUSZCZÓW W najbliższą niedzielę, 28 maja na terenie Zajazdu Hacjenda w Bluszczowie odbędzie się rodzinny festyn z wieloma atrakcjami.

– Rodzinny festyn z Mundurem to wydarzenie dla dzieci, ale i też ich rodziców. Mamy na celu przybliżyć wszystkim, niezależnie od wieku, specyfikę służb mundurowych tj. Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna, Policja, Wojskowe Centrum Rekrutacji, a także grup i instytucji współpracujących ze służbami – będą to przedstawiciele Akademii WSB z Dąbrowy Górniczej oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Knurów. Każda z formacji zaprezentuje się poprzez przygotowane stanowiska tematyczne, tj. warsztaty udzielania pierwszej pomocy wobec dzieci i dorosłych, mini laboratorium kryminalistyczne, zaplecze sztabu organizującego działania poszukiwawcze, ekwipunek i sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariusza i żołnierza. Będzie możliwość zobaczenia z bliska specjalistycznego sprzętu ratowniczego, a dzieci będą miały okazję zmierzyć się na strażackim torze zadaniowym. Jednym z głównych punktów festynu będzie pokaz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego w wykonaniu strażaków z JRG Jastrzębie – Zdrój oraz zawody sportowe OSP w kategorii wiekowej Oldboy – mówi prezes OSP Bluszczów Szymon Kwaśnica.

Dochód z festynu przeznaczony będzie na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Bluszczów.

(FK)

 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23
 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
 • Numer: 23 (1176)
 • Data wydania: 06.06.23