Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W kominiarce pobierał pieniądze

23.05.2023 00:00 Ania

GODÓW Świadkowie zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który w kominiarce na twarzy wybierał z bankomatu pieniądze. Natychmiast powiadomili o sprawie policję. Dyżurny komisariatu w Gorzycach na miejsce wysłał patrol. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany.

Dziwne zachowanie mężczyzny zwróciło uwagę świadka, który nie zwlekając zawiadomił o sprawie policję. Informacja wpłynęła do dyżurnego komisariatu w Gorzycach w poniedziałek (15.05.) parę minut po 22.00. – Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który wybierał pieniądze z bankomatu przy ulicy 1 Maja w Godowie i miał w tym czasie założoną kominiarkę. Zgłaszający poprosił o sprawdzenie powodu dziwnego zachowania tego mężczyzny i poinformował, że wraz ze znajomym „przypilnują” go do czasu przyjazdu służb – opisuje przebieg zdarzeń rzecznik komendy powiatowej w Wodzisławiu, asp. szt. Małgorzata Koniarska.

Mundurowi pilnie pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali trzech mężczyzn i ustalili powód interwencji. Następnie wylegitymowali i sprawdzili wskazanego mężczyznę w systemach policyjnych. – Okazało się, że jest to poszukiwany w celu odbycia zastępczej kary 8 dni pozbawienia wolności obywatel Niemiec. 45-latek od 2021 roku ukrywał się przed organami ścigania, często zmieniał miejsce pobytu. Dzięki czujności mieszkańców poszukiwany mężczyzna został zatrzymany i trafił za kratki, gdzie w końcu odbędzie zaległą karę – wyjaśnia rzecznik.

Policja podkreśla, że każdy ma wpływ na bezpieczeństwo w okolicy swojego miejsca zamieszkania. Jeśli widzisz coś niepokojącego, powiadom odpowiednie służby!

(sqx)

 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23
 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
 • Numer: 23 (1176)
 • Data wydania: 06.06.23