Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Festiwal Kultury Powiatu Wodzisławskiego już w sobotę na rynku

23.05.2023 00:00 Ania

WODZISŁAW ŚL. Już 27 maja na wodzisławskim rynku odbędzie się kolejny Powiatowy Festiwal Kultury, barwne widowisko z udziałem wszystkich miast i gmin powiatu wodzisławskiego.

Festiwal jest organizowany wspólnie przez Powiat Wodzisławski ze wszystkimi miastami i gminami powiatu wodzisławskiego – za pośrednictwem ośrodków kultury (miasta: Wodzisław Śląski, Rydułtowy,Pszów Radlin, gminy: Godów, Gorzyce,Mszana, Marklowice, Lubomia) oraz MiPBP w Wodzisławiu Śląskim i Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

Celem Festiwalu niezmiennie pozostaje prezentacja potencjału i oferty oraz promowanie różnorodności ośrodków kultury z terenu powiatu wodzisławskiego, a także integracja środowisk kultury całego powiatu. – Liczne atrakcje towarzyszące imprezie, takie jak występy artystyczne zespołów i solistów, orkiestry, wystawy, degustacje potraw regionalnych, inspirujące działania warsztatowe, które tworzą wymiar rekreacyjny, integracyjny dla mieszkańców powiatu wodzisławskiego. Wśród tegorocznych atrakcji nie zabraknie spotkań ze znanymi pisarzami z regionu, mini giełdy książek i wielu innych atrakcji. Dla dzieci będą dmuchane zamki, fotobudka i animacje dla dzieci jak również konkursy z nagrodami – zapowiadają organizatorzy. Festiwal Kultury zakończy się koncertem w wykonaniu Mix Orkiestry.

Impreza ma charakter non profit i jest otwarta (i bezpłatna) dla wszystkich, którzy tego dnia zawitają na Rynek w Wodzisławiu Śląskim od godz.10.30 – 20.00.

(ska)

 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23
 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
 • Numer: 23 (1176)
 • Data wydania: 06.06.23