Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Na kawę do prezydenta

23.05.2023 00:00 Ania

WODZISŁAW ŚL. Prezydent Mieczysław Kieca wyszedł z ciekawą inicjatywą do tych, którzy chcą rozmawiać o mieście i nie tylko. W swoim domu przy Konstancji 5 stworzył miejsce spotkań, gdzie „przyjmuje” w określonych godzinach. Jak zapewnia, to wyjście poza urzędowy formalizm.

W mediach społecznościowych prezydent Kieca zapraszał w ostatnich dniach do dawnego zakładu fotograficznego przy ul. Konstancji, gdzie wraz z żoną urządził miejsce do spotkań i rozmowy.

Słysząc o tym pomyśle, od razu narzucają się przedwyborcze skojarzenia, jednak na razie o oficjalnej kampanii nie ma mowy. To ma być miejsce na dialog. – Zapraszam w to miejsce mieszkańców nie tylko Wodzisławia, ale wszystkich, którzy chcą porozmawiać. To ma być miejsce, gdzie mówimy nie tylko o problemach, ale oczywiście przyjmuję każdą sprawę urzędową, ale też godziny pracy w urzędzie pozostają, podobnie jak klasyczne przyjęcia stron. W urzędzie dysponuję odpowiednimi dokumentami, a tu nie. Ale ostatni czwartek (18 maja- red.) pokazał, że goście przyszli z najróżniejszymi tematami, bo rozmawialiśmy i o problemach OSP, o rzemiośle, o sztuce, edukacji i zakładaniu pierwszej działalności gospodarczej. Była też osoba, która chciała rozmawiać o infrastrukturze, a przy okazji przyszła ze swoją córką, żeby zobaczyła, że można porozmawiać inaczej. To pokazuje, że takie miejsce jest po prostu potrzebne – zaznacza Mieczysław Kieca.

Prezydent podkreśla, że udostępnienie części prywatnego mieszkania na miejsce do nieformalnych rozmów, może być przełamaniem obaw przed przyjściem do urzędu. – Sam urząd, budynek, sekretariat, umówienie się mogą powodować pewne obawy. Miejsce, w którym kiedyś był zakład fotograficzny, od lat 50. kojarzy się z nazwiskiem Kieca i to teren, kiedy już wnuk założyciela firmy może się spotkać z każdym i chciałbym, aby jako takie miejsce to funkcjonowało – zapowiada prezydent Wodzisławia Śląskiego, zapraszając zainteresowanych w dni targowe – poniedziałki między 10.30 – 12.00 oraz czwartki między 15.00 – 16.00.

(ska)

 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23
 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
 • Numer: 23 (1176)
 • Data wydania: 06.06.23