Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Aleksandra Wita zajęła miejsce Rafała Jabłońskiego

23.05.2023 00:00 Ania

– Jest to dla mnie spore wyzwanie, ale ufam, że uda mi się dalej realizować w Mszanie ciekawe kulturalne projekty i działania – mówi nowa szefowa Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie.

MSZANA Aleksandra Wita, od 25 lat pracująca w Ośrodku Kultury w Połomi, została powołana na stanowisko p.o. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie. Wójt Mirosław Szymanek uroczyście wręczył jej akt powołania 15 maja podczas spotkania, na które zostali zaproszeni pracownicy ośrodka, przedstawiciele gminnych instytucji i organizacji społecznych współpracujących z GOKiR-em.

Kim jest nowa dyrektor

Aleksandra Wita ma 46 lat, mieszka w Gogołowej. Jest mężatką, ma dwie córki. Obie są uzdolnione artystycznie – uczą się w średniej szkole muzycznej. Ma spore doświadczenie w funkcjonowaniu gminnej kultury. Ukończyła kierunek Animacja społeczno-kulturalna na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. W GOKiR zajmowała się sprawami administracyjno-biurowymi, brała też udział w przygotowaniach wszystkich dużych imprez i wydarzeń organizowanych przez ośrodek. W wolnym czasie z pasją angażowała się w działalność amatorskiego teatru KREDENS w Połomi, brała udział w wielu jego przedstawieniach.

– Jestem pewien, że jej doświadczenie i pozytywna energia wniosą wiele dobrego w działalność naszych instytucji kultury – mówi wójt Mszany. Na stanowisko p.o. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie została powołana z dniem 13 maja. – Jest to dla mnie spore wyzwanie, ale ufam, że z życzliwą i pracowitą załogą oraz przy wsparciu naszych społeczników, z którymi GOKiR od lat współdziała, uda nam się dalej realizować w Mszanie ciekawe kulturalne projekty i działania – mówi Aleksandra Wita.

Podziękowania dla ustępującego dyrektora

Spotkanie było również okazją do podziękowań i pożegnania dotychczasowego dyrektora, Rafała Jabłońskiego, który mszańskiej kulturze szefował przez ponad 10 lat, a obecnie został dyrektorem Instytutu Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia Moszczenica w Jastrzębiu-Zdroju. Sam zainteresowany dziękował współpracownikom i członkom organizacji społecznych za wieloletnią dobrą współpracę i wsparcie w trudnych chwilach, przekazał też wiele ciepłych słów pod adresem wójta gminy, Mirosława Szymanka, który bez przeszkód umożliwił mu podjęcie nowego wyzwania w zawodowej karierze.

(juk)

 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23
 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
 • Numer: 23 (1176)
 • Data wydania: 06.06.23