Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Towarzystwo Miłośników Rydułtów świętowało 30-lecie

23.05.2023 00:00 Ania

RYDUŁTOWY W Rydułtowskim Centrum Kultury odbyła się jubileuszowa gala Towarzystwa Miłośników Rydułtów z okazji 30-lecia działalności stowarzyszenia.

Podczas gali zaprezentowano dorobek TMR, nie tylko artystyczny, ale przede wszystkim obejmujący krzewienie lokalnej historii i związane z tym projekty. Władze stowarzyszenia na czele z prezesem Henrykiem Machnikiem przygotowały także podziękowania dla firm, instytucji, a także zespołów regionalnych, które wspierały działalność TMR w ciągu ostatnich 5 lat. Wyróżnienia wręczono ponad 40 laureatom.

Galę uświetniły także występy artystyczne. Wystąpił m.in. kabaret Ciaproki, zespoły taneczne i regionalne. Prezes TMR Henryk Machnik odebrał również liczne podziękowania, m.in. od parlamentarzystów, wśród których znaleźli się Wiceminister Sprawiedliwości Michał Woś, poseł Adam Gawęda, posłanka Gabriela Lenartowicz oraz poseł Marek Krząkała. Władze miasta reprezentowali burmistrz Marcin Połomski, zastępczyni burmistrza Mariola Bolisęga i wiceprzewodnicząca rady miejskiej Barbara Wojciechowska. Zarząd powiatu reprezentowała Kornelia Newy, wspominając również lata współpracy z Towarzystwem Miłośników Rydułtów, kiedy obejmowała stanowisko burmistrza.

(ska)

 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23
 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23
 • Numer: 22 (1175)
 • Data wydania: 30.05.23
 • Numer: 23 (1176)
 • Data wydania: 06.06.23