Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Brązowy medal drużyny szachowej SP 1 z Wodzisławia w finale Szkolnych Mistrzostw Polski

09.05.2023 00:00 Ania

SZACHY W dniach 25 – 28 kwietnia odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci (rocznik 2010 i młodsi) i Młodzieży Szkolnej (rocznik 2008-2009) w Szachach Drużynowych w Fojutowie (woj. kujawsko-pomorskie). Sukcesy zanotowali zawodnicy z Wodzisławia Śląskiego.

Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy województwa kujawsko-pomorskiego i Fundacja „Zagrajmy razem”. W turnieju wzięli udział laureaci rozgrywek wojewódzkich z całej Polski. Turniej rozgrywany był na dystansie 11 rund w tempie 15 minut i 30 sekund na zawodnika. Każda drużyna składała się z czterech zawodników, w tym minimum jednej dziewczyny. Szkoła Podstawowa nr 1 w Wodzisławiu Śląskim wydelegowała drużyny w obu kategoriach wiekowych, które w roku szkolnym 2022/2023 po zwycięstwach na etapach powiatowym oraz wojewódzkim znalazły się w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Trenerem obu drużyn jest Mikołaj Karalchuk.

W rozgrywkach Młodzieży Szkolnej wzięło udział 16 drużyn. Zespół SP nr 1 grający w składzie: Alicja Wojs, Piotr Pilarek, Paweł Herok i Maja Moczała wywalczył 3. miejsce zdobywając 17,0 pkt.

W rozgrywkach Igrzysk Dzieci wśród 21 szkół podstawowych drużyna SP nr 1 grająca w składzie Diana Rduch, Paweł Buszka, Julia Kolorz i Agnieszka Słanina zajęła 6. miejsce z dorobkiem 11,0 pkt.

– Tegoroczny sukces drużynowy jest wynikiem skutecznego szkolenia w klubie UKS Baszta Wodzisław Śl. oraz zaangażowaniu, systematycznej pracy i woli walki zawodników, którzy są wychowankami tego klubu. Powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu, jakim było zdobycie wicemistrzostwa Polski w grupie dzieci młodszej, nie było przypadkowe i przełożyło się tegoroczny sukces – informują w SP1.Oprac.

(FK)


Oprócz nagród i pucharów za osiągnięcia zespołowe 3 zawodniczki SP1 otrzymały nagrody indywidualne:

Maja Moczała: 1. miejsce na 4. szachownicy (10,5 punktów na 11 rozegranych rund)

Alicja Wojs: 2. miejsce na 1. szachownicy (10 punktów na 11 rund)

Agnieszka Słanina: 3. miejsce na 4. szachownicy (8,5 punktów na 11 rund w grupie młodszej)

 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23
 • Numer: 18 (1171)
 • Data wydania: 02.05.23
 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23
 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23