Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wodzisław ma mistrzynię fryzjerstwa. Uczy się w salonie Fantazja

09.05.2023 00:00 Ania

WODZISŁAW ŚL. Podczas Mistrzostw Polski Fryzjersko – Kosmetycznych MASTER OF BEAUTY w Poznaniu Emilia Marchewka, która zawodu fryzjera uczy się w Salonie Fantazja w Wodzisławiu Śląskim, wywalczyła Mistrzostwo Polski w kategorii „fale Hollywood” oraz Wicemistrzostwo Polski w kategorii „fryzura ślubna”.

Emilia jest uczennicą trzeciej klasy w Zespole Szkół Techniczno-Branżowych w Jastrzębiu-Zdroju. Pochodzi ze Skrbeńska, a w wodzisławskim Salonie Fryzjerskim Fantazja uczy się zawodu. Emilia postanowiła wziąć udział w mistrzostwach, które odbywały się w ramach Forum Fryzjerstwa LOOK.

Szefowa Emilii Marchewki nie kryje dumy, bo to właśnie w salonie Fantazja powstał pomysł na dwie fryzury. Co ciekawe, z początku w planach był start tylko w kategorii „fryzura ślubna”, a dopiero później fryzjerka postanowiła wystartować także w kategorii „fale Hollywood”, a to właśnie ona okazała się na wagę złota.

– „Fale” to miała być dodatkowa konkurencja, a okazało się, że to był strzał w dziesiątkę. Emilia poświęciła wiele godzin, aby sam pomysł na fryzury dopracować do perfekcji. Podczas mistrzostw miała jednak tylko 30 min na przygotowanie fryzury ślubną, a godzinę na fale, dlatego mogę powiedzieć, że wykonała zadanie w ekspresowym tempie. Zrobiła fryzurę lepiej, niż w salonie – mówi Iwona Witaszak, właścicielka Salonu Fryzjerskiego Fantazja, która jest dobrze znana wodzisławianom. Eliminacje do Mistrzostw Polski odbyły się w lutym Katowicach, gdzie Emilia wygrała fryzurą ślubną.

– Dawno jako salon nie braliśmy udziału w mistrzostwach takiej rangi, więc dla mnie też było to ciekawe, bo chciałam niejako sprawdzić nasz poziom, a okazało się, że to my podnieśliśmy poprzeczkę – zaznacza Iwona Witaszak. Podczas imprezy w Poznaniu odbywały się nie tylko konkursy, ale też pokazy i prezentacje mistrzów branży.

Pani Iwona przejęła salon po rodzicach, choć sama z wykształcenia jest skrzypaczką. Fryzjerstwo zawsze było jednak jej pasją, pierwsze fryzury robiła koleżankom już w szkole podstawowej. – Sama uwielbiam wykonywać fryzury wieczorowe i stale śledzę trendy w branży. Teraz na wiosnę w trendach są fryzury z lat 90., np. francuskie grzywki czesane na bok, wysokie kucyki gładko wyczesane z dużą objętością (w stylu Barbie), a hitem jest obecnie jest tzw. mullet, czyli mocno wycieniowane i krótkie włosy z boku, krótka grzywka i góra, a tył wydłużony. Wśród fryzur wieczorowych takim hitem są też wspomniane fale Hollywood – wyjaśnia szefowa „Fantazji”.

Szymon Kamczyk

 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23
 • Numer: 18 (1171)
 • Data wydania: 02.05.23
 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23
 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23