Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Test kontroli wyborów parlamentarnych odbędzie się w Pszowie

09.05.2023 00:00 Ania

PSZÓW Jak informuje Komitet Obrony Demokracji, prowadzone są obecnie prace nad Obywatelską Kontrolą Wyborów, która ma nastąpić podczas wyborów parlamentarnych jesienią. Test takiej kontroli ma zostać przeprowadzony w Pszowie, podczas wyborów uzupełniających do rady miejskiej.

Komitet Obrony Demokracji prowadzi prace przygotowawcze przed wyborami do Sejmu i Senatu w 2023 roku, podczas których organizuje Obywatelską Kontrolę Wyborów. Celem tej inicjatywy jest zapewnienie przejrzystości i uczciwości wyborów, poprzez obserwowanie procesu wyborczego przez obywateli.

Osoby zainteresowane udziałem w Obywatelskiej Kontroli Wyborów jako obserwatorzy mogą zgłosić się do akcji, rejestrując się na stronie internetowej: www.okw.info.pl. Zachęcamy wszystkich, którzy pragną aktywnie włączyć się w działania na rzecz demokracji, do zarejestrowania się jako obserwatorzy wyborów.

– W ramach przygotowań do jesiennych wyborów, KOD będzie obserwować przedterminowe wybory do Rady Miejskiej w Pszowie, które odbędą się 14 maja 2023 roku. Miło nam poinformować, że wśród obserwatorów wyborów do Rady Miejskiej w Pszowie będzie Łukasz Kohut, europoseł, który aktywnie włączył się w akcję Obywatelskiej Kontroli Wyborów. Działania Komitetu Obrony Demokracji w ramach Obywatelskiej Kontroli Wyborów mają na celu zwiększenie zaufania społecznego do procesu wyborczego, a także promowanie aktywnego udziału obywateli w życiu politycznym – informuje Wojciech Ciszewski z Komitetu Obrony Demokracji – Oddział Śląsk.

Przypomnijmy, że wybory uzupełniające do rady miasta w Pszowie odbędą się 14 maja w okręgach 13 i 14 w Krzyżkowicach. To wynik zrzeczenia się mandatu przez dwóch radnych – Rafała Elsnera i Janusza Nikla. W okręgu 13. kandydatami będą Michał Lorek oraz Łukasz Duda. W okręgu 14. natomiast kandydatami będą Marian Morawiec, Grzegorz Fryc i Czesław Szarowski.

(ska)

 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23
 • Numer: 18 (1171)
 • Data wydania: 02.05.23
 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23
 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23