Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ksiądz prof. Jerzy Szymik świętował 70. urodziny

09.05.2023 00:00 Ania

PSZÓW 6 maja w Pszowie świętowano jubileusz 70. urodzin ks. prof. Jerzego Szymika. Benefis połączono z koncertem i wykładem jubilata w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie.

Obchody zacnego jubileuszu rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji księdza Szymika. Następnie w sali widowiskowej w pszowskim ośrodku kultury rozpoczęła się dalsza część uroczystości – od koncertu Grupy Estradowej MOK w Głubczycach, następnie jubilat wygłosił wykład pt. „Życie w obfitości”, którym chciał powiedzieć wszystkim swoje najgłębsze „dziękuję”.

– Istnieje kielich losu i bywa on gorzki, ale trzymają go ręce Boga – mądre, wszechmocne i kochające – powiedział ksiądz Szymik. – Stale nas to obchodzi, wszystkich nas tu obecnych, ta seria pytań, które za chwilę zadam: Co robić, aby moje życie było udane? Jak być człowiekiem i kim ja właściwie jestem? Skąd i dokąd jestem? Dlaczego w ogóle istnieję? Jaka jest droga do szczęścia w tym moim konkretnym życiu? Jak odróżnić tę właściwą drogę od manowców, które mnie stale kuszą i od dróg ślepych? Jak się uczyć bycia człowiekiem? Skąd brać siłę do stawiania życiu czoła? – kontynuował. – Podczas wykopalisk wymarłej cywilizacji rzymskiej w Afryce Północnej znaleziono inskrypcję z przełomu II i III wieku na której były wyryte słowa: polowanie, kąpiel, zabawa, śmiech – to właśnie jest życie. Wiemy, że to nie jest głupie. Wiemy jak cenne są zabawa i śmiech. I wiemy też, jak są kruche. Jak to jednak zbyt mało, by wypełnić serce i duszę. Czy na pewno to jest właśnie życie? – powiedział jubilat.

Kolejną częścią wydarzenia był koncert zespołu ZAZIK z Ziemi Głubczyckiej. Był też czas na składanie życzeń czy wpisanie się do pamiątkowej księgi gości.

AgaKa

 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23
 • Numer: 18 (1171)
 • Data wydania: 02.05.23
 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23
 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23