Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pożar w kościele w Połomi. Kościelny wyniósł tabernakulum

09.05.2023 00:00 Ania

POŁOMIA Wstępnie na 40 tysięcy złotych oszacowano straty po pożarze w zakrystii kościoła w Połomi. Na miejscu pracowało dziewięć zastępów straży pożarnej. Dokładne przyczyny pojawienia się ognia będą ustalane.

O tym, że prawdopodobnie dzieje się coś niepokojącego, proboszcz, który był na wyjeździe, dowiedział się z powiadomienia wysłanego przez alarm włamaniowy. O pomoc poprosił kościelnego, który natychmiast pojechał na miejsce. Okazało się, że w zakrystii doszło do pożaru.

Kiedy kościelny zauważył wydobywające się z okna zakrystii płomienie, natychmiast wszedł do kościoła po tabernakulum, by zabezpieczyć je przed ewentualnym zagrożeniem. Jak podkreśla wodzisławska straż pożarna, wewnątrz świątyni nie doszło do zadymienia.

– Drzwi między zakrystią, a wnętrzem kościoła były zamknięte, dzięki czemu zadymienie zostało ograniczone do jednego pomieszczenia. Akcja, w której udział brało dziewięć zastępów, w sumie 38 strażaków, trwała 1,5 godziny – przekazuje dyżurny powiatowego stanowiska kierowania mł. asp. Mateusz Kaczmarek.

Straty wstępnie oszacowano na 40 tysięcy złotych. Źródło pojawienia się ognia ustali biegły powołany przez policję. Do zdarzenia doszło w niedzielę (7.05.) około 18.20.

(sqx)

 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23
 • Numer: 18 (1171)
 • Data wydania: 02.05.23
 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23
 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23