Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Interniści chcą odejść ze szpitala w Wodzisławiu Śl.?

09.05.2023 00:00 Ania

– Nie ma takich obaw. Nie trzeba się martwić – uspokaja dyrekcja wodzisławsko-rydułtowskiego szpitala. Chodzi o doniesienia o złożeniu przez lekarzy jednego z oddziałów wypowiedzeń umów o pracę.

POWIAT Był długo nieużywany, ale w końcu dostosowano go do działalności medycznej. Mowa o wolnostojącym budynku dawnej interny w Wodzisławiu Śl. 28 kwietnia dokonano tam oficjalnego otwarcia Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Geriatrycznym-Centrum Leczenia Chorób Wieku Podeszłego. Zaledwie kilka dni od tych wydarzeń do naszej redakcji dotarły niepokojące informacje.

Jeden z naszych czytelników poinformował nas, że kadra lekarska z dopiero co przeniesionego oddziału złożyła wypowiedzenia umów z pracy. – Podobno chodzi o pieniądze – przekazał nam. Przypomnijmy, że kadra lekarska złożona jest z 5 lekarzy, którzy wcześniej pracowali w rydułtowskiej lokalizacji. Czterech z nich to specjaliści chorób wewnętrznych, jeden – chorób płuc. Oddziałem kieruje Paweł Muzyka.

Odpowiedź dyrekcji

Aby zweryfikować doniesienia naszego czytelnika, skontaktowaliśmy się z p.o. dyrektora PPZOZ Anitą Wardzyk-Kulińską. – Trwa procedura negocjacyjna z lekarzami w sprawie ich stawek wynagrodzeniowych – wyjaśnia nam. Dodaje, że ta sprawa nie ma związku z chęcią odejścia lekarzy ze szpitala. – Nie ma takich obaw. Nie trzeba się martwić – podkreśla. Tłumaczy, że aby zmienić stawki lekarzy, wcześniejsza umowa z nimi zawarta musi zostać rozwiązana. Dodaje, że obecnie dyrekcja rozmawia z lekarzami i trwają w tej sprawie negocjacje.

Stary budynek w nowej odsłonie

Przypomnijmy, że oddział w nowej lokalizacji przyjmuje pacjentów od 1 maja. Liczy 45 łóżek – 35 z przenoszonego oddziału z Rydułtów oraz 10 z Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala w Wodzisławiu Śl. Obiekt dysponuje salami jedno i wieloosobowymi – wszystkie z łazienkami. W budynku zainstalowano windę oraz infrastrukturę umożliwiającą zapewnienie higieny osobom leżącym. Na korytarzach zainstalowano monitoring.

Poza standardowymi salami chorych w oddziale powstały sale do monitorowania stanu pacjentów wymagających wzmożonej obserwacji zdrowotnej. Znalazła się również izolatka z pełnym węzłem sanitarnym, pracownia USG i RTG oraz pomieszczenie do wykonywania prób wysiłkowych. Ciekawostką jest przygotowane dla pacjentów stanowisko komputerowe z dostępem do sieci Internet, umożliwiające im zachowanie kontaktu ze światem zewnętrznym.

Inwestycja kosztowała prawie 7 mln zł, z czego 5 mln zł stanowiły środki pozyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ponad 600 tys. zł stanowił wkład z budżetu powiatu wodzisławskiego, a ponad 1 mln zł wydatkowano również na ten obiekt ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.

(juk)

 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23
 • Numer: 18 (1171)
 • Data wydania: 02.05.23
 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23
 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23