Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ekonowiny: Szotkówka w Godowie uprzątnięta z odpadów

09.05.2023 00:00 sub

Dzięki pomysłowi i zaangażowaniu Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie, we współpracy ze Szkółką Pływania Pietrzyk, która użyczyła swoich kajaków, a także z udziałem Ekodoradcy Gminy Godów, który zapewnił worki na śmieci, rękawiczki i inne gadżety do sprzątania, oraz zabezpieczeniem OSP Godów, 22 kwietnia odbył się spływ kajakowy po Szotkówce, połączony ze sprzątaniem koryta i brzegu rzeki.

Sprzątanie dotyczyło odcinka rzeki od drewnianego mostu w Głęboczu do mostu w Godowie przy ul. 1 Maja. – Łącząc przyjemne pływanie w kajaku z pożytecznym sprzątaniem uczciliśmy w ten sposób w Gminie Godów Światowy Dzień Ziemi – podkreśla Dyrektor GCKSiT w Godowie Tatiana Stopyra.

Uczestnicy spływu świetnie się bawiąc – dla niektórych był to pierwszy kontakt z pływaniem w kajaku – zebrali kilkanaście worków odpadów. Niektórzy pozbierali nawet stare opony a nawet resztki materiałów budowlanych. – Szotkówkę na tym odcinku mamy dobrze oczyszczoną i zmonitorowaną – podkreśla Ekodoradca Gminy Godów Magdalena Kopeć.

– W ubiegłym roku Szotkówka została wyczyszczona również w jej górnym biegu, w czym bardzo pomogli nam strażacy z Gminy Godów. Dzięki temu praktycznie całą tą rzeczkę od Jastrzębia do Godowa mamy wyczyszczoną z czego bardzo się cieszymy, tym bardziej, że jest to rzeczka bardzo urokliwa – mówi Robert Pietrzyk, którego szkółka udostępniła kajaki.

Przy okazji urzędnicy z Gminy Godów przypominają, że zaśmiecanie brzegu i rzeki jest zabronione. Jak dodają, niewykluczone, że akcja zostanie ponowiona, a brzeg rzeki ponownie sprawdzony pod kątem zaśmiecania.

Akcja została częściowo sfinansowana w ramach projektu „Life. Śląskie Przywracamy Błękit”.

(eco)


Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja

 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23
 • Numer: 18 (1171)
 • Data wydania: 02.05.23
 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23
 • Numer: 21 (1174)
 • Data wydania: 23.05.23