Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Posłanka Teresa Glenc opowiedziała o inwestycjach w regionie

02.05.2023 00:00 sub

W biurze poselskim Teresy Glenc w Wodzisławiu Śląskim odbyła się konferencja prasowa na temat inwestycji ze wsparciem środków rządowych, realizowanych w naszym regionie.

W konferencji oprócz Teresy Glenc wzięli udział działacze i sympatycy PiS z Wodzisławia Śląskiego, m.in. radni powiatu Renata Glenc i Alojzy Szymiczek oraz radna Wodzisławia Lidia Ptak.

Konferencja dotyczyła inwestycji, realizowanych w okręgu wyborczym nr 30, wpisując się w cykl konferencji Prawa i Sprawiedliwości w całej Polsce. – Konferencja dotyczy inwestycji lokalnych, realizowanych pod hasłem „Polska jest jedna”. Tak, nie ma Polski A i Polski B, bo odeszliśmy od tego, co proponowali nasi poprzednicy, dzieląc na lepszych i gorszych polaków i inwestując tylko w duże miasta – podkreśliła posłanka Teresa Glenc. W dalszej części konferencji odniosła się do konkretnych inwestycji, m.in. remontu oddziału chorób wewnętrznych w wodzisławskim szpitalu, budowy drogi Racibórz-Pszczyna, remontu drogi powiatowej – ul. Karola Miarki w Pszowie i 3 Maja w Syryni czy wodzisławskiego Balatonu, o dofinansowanie którego posłanka mocno zabiegała.

– W całej polityce, w ogromnie wszystkich tych działań najważniejszy jest człowiek i Zjednoczona Prawica i nasz rząd oraz parlamentarzyści, których jestem przedstawicielem, pamiętają o wszystkich – zapewniła posłanka.

(ska)

 • Numer: 18 (1171)
 • Data wydania: 02.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 16 (1169)
 • Data wydania: 18.04.23
 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23
 • Numer: 18 (1171)
 • Data wydania: 02.05.23
 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23