Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ewakuacja w szkole podstawowej w Pszowie. „Doszło do rozpylenia substancji”

02.05.2023 00:00 sub

Pszów Siedem zastępów straży pożarnej, w tym miejscowe OSP, skierowano do działań w szkole podstawowej w Pszowie. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do rozpylenia substancji. Uczniowie zostali ewakuowani z budynku.

Służby otrzymały wezwanie do szkoły podstawowej przy ul. Niepodległości w Pszowie w poniedziałek (24.04.) o 11.00. Dyrektor zgłosił iż w jednej z ubikacji „doszło do rozpylenia nieznanej substancji”. W placówce niezwłocznie przeprowadzono ewakuację. Na miejsce skierowano siedem zastępów straży pożarnej i policję.

Ustalono, iż w budynku doszło do rozpylenia gazu pieprzowego

– Jeden z uczniów chciał pokazać koledze jak działa gaz pieprzowy, który przyniósł do szkoły w plecaku. Wstępnie nie ma informacji, by ktokolwiek został poszkodowany – przekazuje oficer prasowa wodzisławskiej komendy, asp. szt. Małgorzata Koniarska. Policjanci prowadzą czynności na miejscu zdarzenia.

Po tym jak doszło do rozpylenia gazu, chłopcy uciekli z łazienki, jednak zapach rozszedł się w budynku. Podjęto natychmiastową decyzję o ewakuacji uczniów i pracowników.

Gaz pieprzowy służy do samoobrony, obezwładniania, działa drażniąco na błony śluzowe, a pocieranie dodatkowo wzmaga ten efekt, może wywoływać kaszel.

Po ewakuacji jeden z uczniów, 14-latek, zgłosił, iż gorzej się czuje. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który zbadał nastolatka i stwierdził, iż źródłem złego samopoczucia jest stres wywołany zdarzeniem. Ustalono, iż gaz pieprzowy został rozpylony przez 15-letniego ucznia. Nastoletni obywatel Ukrainy za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

(sqx)

 • Numer: 18 (1171)
 • Data wydania: 02.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 16 (1169)
 • Data wydania: 18.04.23
 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23
 • Numer: 18 (1171)
 • Data wydania: 02.05.23
 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23