Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Syrynia: Wszedł do cudzego domu, zjadł, wziął kąpiel, a właścicielowi groził nożem

02.05.2023 00:00 sub

Wodzisław Śląski Czuł się jak u siebie. W kuchni przygotował sobie posiłek, w łazience wziął kąpiel, później jednak plany zadomawiania się w cudzym domu przerwał właściciel posesji. Między mężczyznami doszło do szarpaniny, w końcu intruz wyciągnął nóż. O zdarzeniu, do którego doszło w Syryni informuje wodzisławska policja.

Patrol i dzielnicowi zostali pilnie skierowani na ulicę Konopnickiej w Syryni, gdzie do jednego z domów wtargnął obcy mężczyzna. Intruz skorzystał z tego, że drzwi nie były zamknięte. Na początek swoje kroki skierował do kuchni, gdzie przygotował sobie posiłek. Później udał się do łazienki, gdzie wziął kąpiel. Beztroski pobyt w cudzym domu przerwała obecność właściciela. Na jego widok sprawca mocno się zdenerwował, doszło do szarpaniny.

– Zgłaszający interwencję próbował zatrzymać mężczyznę, jednak ten wyciągnął z kieszeni nóż i zagroził, że go użyje, jeśli nie będzie mógł uciec. Wykorzystał okazję i wyskoczył przez okno. Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ruszyli za sprawcą – relacjonuje przebieg zdarzeń rzecznik wodzisławskiej komendy, asp. szt. Małgorzata Koniarska.

Mundurowi zauważyli mężczyznę w pobliskim polu, tam go dogonili i obezwładnili. Znaleźli przy nim również nóż, którym wcześniej groził właścicielowi domu. Okazało się, że sprawca to 45-letni mieszkaniec Legionowa.

Niespecjalnie przejmując się sytuacją tłumaczył, że nawet nie miał świadomości, iż jest na Śląsku i nie wie, jak się tu dostał. Ze względu na ryzyko unikania odpowiedzialności, śledczy z komisariatu w Gorzycach i prokurator wnioskowali o tymczasowy areszt.

– Sąd zdecydował o tymczasowym 3-miesięcznym zatrzymaniu mężczyzny, który usłyszał zarzuty naruszenia miru domowego i zmuszenia do określonego zachowania pod groźbą użycia noża. Grożą mu 3 lata więzienia – dodaje oficer prasowa.

Wodzisławska policja przypomina, by zabezpieczać swoje domy. Należy pamiętać o zamykaniu nie tylko drzwi wejściowych, ale też pomieszczeń gospodarczych i garaży. Dbajmy o swój dobytek i bezpieczeństwo!

(sqx)

 • Numer: 18 (1171)
 • Data wydania: 02.05.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 16 (1169)
 • Data wydania: 18.04.23
 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23
 • Numer: 18 (1171)
 • Data wydania: 02.05.23
 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23
 • Numer: 20 (1173)
 • Data wydania: 16.05.23