Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rozśpiewany Wodzisław W WCK odbyła się VI edycja Festiwalu ŚpiewaMY

25.04.2023 00:00 sub

WODZISŁAW ŚL. Festiwal Karaoke ŚpiewaMY w całości poświęcony jest osobom z różnymi niepełnosprawnościami. Tegoroczna edycja odbyła się w kolorowy, radosnym i iście cyrkowym stylu.

Widownia w Wodzisławskim Centrum Kultury wypełniła się niemalże po same brzegi, a to za sprawą szóstej już edycji Festiwalu Karaoke ŚpiewaMY. Na scenie zaprezentowało się 12 wykonawców między innymi z: Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia Śląskiego, Siemianowic Śląskich, Dąbrowy Rusieckiej, Żor oraz Czerwionki-Leszczyn.

– Cieszę się, że po raz kolejny mogę stanąć na deskach tej sceny i przywitać was wszystkich, a przede wszystkim podziękować i pokłonić się nisko organizatorom tego festiwalu – powiedział starosta powiatu wodzisławskiego, Leszek Bizoń na otwarciu imprezy. – Bardzo serdecznie dziękuję dyrekcji Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim, ale także pracownikom i nauczycielom tej szkoły za organizację. Dziękuję wszystkim za tak liczne przybycie. W sposób szczególny dziękuję pani Oli Hawrył, za inicjatywę, za pomysł i za nieustanne poszukiwanie nowej formy tego festiwalu. Spotykamy się po raz szósty. Można powiedzieć, że z roku na rok ten festiwal cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem, co widać na tej sali – dodał.

W tym roku w jury zasiedli: Grzegorz Czech (gitarzysta, właściciel, realizator i producent studia nagrań GoRecords), Marek Sobota – muzyk, pedagog, animator kulturalny, dyrygent wodzisławskiej orkiestry rozrywkowej oraz Szymon Kamczyk – redaktor naczelny Nowin Wodzisławskich, a prywatnie również pianista i kompozytor, absolwent Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim.

Organizatorem imprezy był Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim, a współorganizatorami Wodzisławskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie" Czyń dobro" i Powiat Wodzisławski. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Wodzisławskiego, Leszek Bizoń. Pomysłodawczynią imprezy jest pedagog Aleksandra Hawrył z ZPSWR w Wodzisławiu Śl.

AgaKa


Laureaci VI Festiwalu Karaoke ŚpiewaMY

 • Kamil Żurek, Roy Pelc, utw. „Zostawcie Titanica”
 • Klaudia Kieś, utw. „Lubię wracać tam gdzie byłem”
 • Adrian Olszewski, utw. „Ulotne chwile
 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 15 (1168)
 • Data wydania: 11.04.23
 • Numer: 16 (1169)
 • Data wydania: 18.04.23
 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23
 • Numer: 18 (1171)
 • Data wydania: 02.05.23
 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23