Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mieszkańcy Wodzisławia odpowiedzieli na zaproszenie komendanta policji

25.04.2023 00:00 sub

Pszów W poniedziałek (17.04.) w sali konferencyjnej budynku PKP w Wodzisławiu Śląskim odbyła się, skierowana do mieszkańców, debata społeczna pod hasłem: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Jej gospodarzem był komendant powiatowy policji w Wodzisławiu Śląskim, młodszy inspektor Wiesław Dryja.

Komendant przedstawił wnioski z debaty inauguracyjnej, która odbyła się pod koniec września ubiegłego roku, przedstawił również podjęte w tym zakresie policyjne i pozapolicyjne działania. Szef wodzisławskich policjantów omówił skalę zjawiska cyberprzestępczości na terenie powiatu wodzisławskiego, szczegółowo omówił także nowe metody działania oszustów internetowych oraz najważniejsze zasady, jak bezpiecznie korzystać z internetu.

– W dalszej części debaty policyjny profilaktyk przeprowadził wykład na temat zagrożeń w przestrzeni internetowej. W ramach własnej kampanii edukacyjno-informacyjnej pod nazwą „Z głową w sieci” obok innych działań zostały przeprowadzone badania ankietowe wśród uczniów szkół podstawowych, na tej podstawie mundurowy omówił skalę problemu cyberprzestępczości, w tym cyberprzemocy wśród młodzieży – relacjonuje przebieg spotkania rzecznik komendy, asp. szt. Małgorzata Koniarska.

Po wykładzie uczestnicy debaty chętnie dzielili się z komendantem pomysłami na poprawę bezpieczeństwa w okolicy swojego miejsca zamieszkania. Zgłaszali również problemy nieprawidłowego parkowania, przekraczania dozwolonej prędkości czy nieprawidłowego oznakowania drogi.

– Wszystkimi zgłaszanymi problemami komendant obiecał się niezwłocznie zająć i podziękował za okazane zaufanie. Gospodarz debaty zachęcił również do korzystania z narzędzia internetowego, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pomocą której można zgłaszać poszczególne zagrożenia, a które będą przez policję weryfikowane – dodaje oficer prasowa.

Tematem dyskusji były również próby cyberprzestępstw, uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami, opowiadali, jaka była ich reakcja i co wzbudziło ich czujność.

Była to dobra okazja do dodatkowej edukacji i jeszcze lepszej troski o swoje dane osobowe i swoje oszczędności. Debata nieco się przeciągnęła, uczestnicy zgodnie zawnioskowali o kolejne podobne spotkania z wodzisławską policją – podsumowuje rzecznik.

Na koniec komendant podkreślił, jak ważna jest rozmowa na temat wspólnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

/źr.: KPP Wodzisław Śląski, oprac. sqx/

 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 15 (1168)
 • Data wydania: 11.04.23
 • Numer: 16 (1169)
 • Data wydania: 18.04.23
 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23
 • Numer: 18 (1171)
 • Data wydania: 02.05.23
 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23