Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tancerze z wodzisławskiego zespołu DanceCap zdobyli 9 medali na Mistrzostwach Polski

25.04.2023 00:00 sub

Wodzisław Śl. – Jako założycielka i główny trener jestem niezmiernie szczęśliwa, że mój zespół mógł się zaprezentować u boku najlepszych teamów w Polsce. Bardzo się cieszymy, że nasza ciężka praca została doceniona i zostaliśmy jednym z najlepszych zespołów w Polsce. Jesteśmy dumni, że pod naszym szyldem możemy rozsławiać nasze miasto Wodzisław Śląski – komentuje Klaudia Czapka, założyciela Zespołu Tanecznego Dance Cap.

Drugi najlepszy zespół w Polsce

– W dniach 31 marca – 2 kwietnia nasz zespół po raz pierwszy wziął udział w Mistrzostwach Polski Show Dance pod Polską Federacją Tańca. Zawody miały miejsce w Karczewie i z naszego zespołu wzięło udział 63 tancerzy. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, bo nasz zespół zdobył sześciokrotne Mistrzostwo Polski. Jako zespół taneczny zdobyliśmy dziewięć medali (6 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe) i jesteśmy drugim najlepszym zespołem w Polsce. To niesamowite osiągniecie ponieważ nasza szkoła ma zaledwie 1,5 roku – informuje Klaudia Czapka z Zespołu Tanecznego DanceCap.

Medale od najmłodszych po dorosłych

Dwa złote medale zdobyła grupa dzieci wieku od 5 do 7 lat, prowadzona przez Klaudię Czapkę. Młodzi tancerze wywalczyli nominację na mistrzostwa świata oraz Europy.

Trzecie miejsce solo wywalczyła Antonina Iglikowska w solówce show dance „Gdy pani nie ma w domu”.

Cztery złote medale, jeden srebrny i jeden brązowy wywalczyli tancerze z grupy 17+.

Reszta grup również zajęła wysokie miejsca i znalazła się w 10 najlepszych w Polsce.

Szczegółowe wyniki

Oto szczegółowe wyniki tancerzy DanceCap:

1. miejsce FORMACJA MINI KIDS (5 – 7 lat) – „Witamy w naszym cyrku”

1. miejsce GRUPA MINI KIDS (5-7 lat) – „My jej pomożemy”

1. miejsce GRUPA DOROŚLI SHOW DANCE (17+)

1. miejsce SOLO – Nina Stec

1. miejsce DUET DOROŚLI – Małgosia Cebula, Cezary Borowik

1. miejsce DUET DOROŚLI – Małgorzata Cebula, Emilia Sopyła

2. miejsce SOLO DOROŚLI – Emilia Sopyła

3. miejsce SOLO DOROŚLI – Mateusz Lenczyk

3. miejsce SOLO MINI KIDS – Antonina Iglikowska (5 – 7 lat)

4. miejsce FORMACJA DZIECI – „Rozpal w sobie iskrę życia”

4. miejsce DUET JUNIORZY – Oliwia Glenc, Kamila Utrata

6. miejsce GRUPA DZIECI – „Wata cukrowa”

7. miejsce SOLO DOROŚLI – Emilia Komarewicz

9. miejsce SOLO DOROŚLI – Wiktoria Erban

10. miejsce GRUPA JUNIORZY

źródło: DanceCap, oprac. ż

 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 15 (1168)
 • Data wydania: 11.04.23
 • Numer: 16 (1169)
 • Data wydania: 18.04.23
 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23
 • Numer: 18 (1171)
 • Data wydania: 02.05.23
 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23