Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uhonorowali nauczycieli podczas „Spotkania Pokoleń” ZNP

25.04.2023 00:00 sub

WODZISŁAW ŚL. Spotkanie Pokoleń to już długoletnia tradycja Międzygminnego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Wodzisławiu Śląskim. Nieważne, czy odbywa się w styczniu (jak to zazwyczaj miało miejsce) czy w marcu – zawsze jest i będzie istotnym elementem związkowej działalności, bowiem jednym z zadań Związku jest tworzenie tradycji, więzi międzypokoleniowej, budowanie relacji międzyludzkich.

Jak podkreślają organizatorzy z ZNP, nawet pandemia nie wpłynęła na kontynuowanie tej tradycji. – Wśród nas są młodzi, rozpoczynający swoją ścieżkę zawodową i związkową nauczyciele, a także jubilaci, liczący 30, 40, 50 oraz 60 lat przynależności do naszego związku. To spotkanie łączy wszystkich, którzy są związani z edukacją i związkiem. Wszyscy wiemy, że nasz związek ZNP jest godnym jubilatem, przypomnę, liczy 118 lat.

Mogliśmy uhonorować wszystkich, którzy swoją pracą, postawą, aktywną działalnością dołożyli swoją cegiełkę w rozwój Związku i edukacji, wychowanie przyszłych pokoleń. Swoim doświadczeniem i wiedzą dzielą się na co dzień – podkreśla Grażyna Gdańska, wiceprezes ZNP OM w Wodzisławiu Śl.

Wśród jubilatów i odznaczonych byli prezesi ognisk, otrzymujący Złotą Odznakę ZNP – Małgorzata Piotrowska oraz Grażyna Kramarczyk. Odznaki wręczył wiceprezes Okręgu Śląskiego ZNP – Zbigniew Dworecki. Następnie uhonorowane zostały: Maria Tkocz – Honorowy Prezes Oddziału, Jadwiga Serzysko – Honorowa Przewodnicząca SEiR.

– Nasze spotkanie rozpoczęli młodzi muzycy, uczący się w Szkole Muzycznej w Wodzisławiu Śl. (dyr. Paweł Sobik), program artystyczny przygotowała pani Bożena Błaszczyk, akompaniament – pani Ksenia Więcek.

Życzymy wszystkim koleżankom i kolegom wielu sukcesów, równocześnie gratulujemy jubilatom i odznaczonym. To jest wielka satysfakcja, kiedy nasza praca jest dostrzeżona i doceniona – zaznacza Grażyna Gdańska.

(ska)

 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 15 (1168)
 • Data wydania: 11.04.23
 • Numer: 16 (1169)
 • Data wydania: 18.04.23
 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23
 • Numer: 18 (1171)
 • Data wydania: 02.05.23
 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23