Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zbiórka na pogorzelców z Wodzisławia. Przed Wielkanocą stracili dorobek życia

25.04.2023 00:00 sub

Mężczyzna opiekujący się swoją 90-letnią matką jest załamany. Przyjaciele postanowili pomóc mu w dramatycznej sytuacji.

Sąsiad pomógł uciec staruszce z płonącego domu

– Nasz kolega 60-letni Grzegorz Gąsior samotnie opiekuje się schorowaną matką po powrocie z pracy zastał pogorzelisko na miejscu, w którym zostawił swoją 90-letnią schorowaną matkę oraz dorobek życia swój i swoich rodziców. Szczęście w nieszczęściu, że sąsiad zauważywszy pożar pomógł uciec staruszce z płonącego domu, która trafiła do szpitala – informują organizatorzy zbiórki pieniędzy na rzecz pogorzelców.

Pieniądze zostaną przeznaczone na remont i zakup wyposażenia mieszkania. – Na tę chwilę Grzegorz jest załamany. Nie potrafi się odnaleźć i zdecydować, co ma robić dalej. Środki finansowe pomogą im zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze rzeczy i podjąć decyzję o swoim dalszym losie – dodają organizatorzy.

Pożar gasili zawodowcy oraz ochotnicy

Przypomnijmy, do pożaru doszło w domu przy ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim 4 kwietnia 2023 roku. W akcji gaśniczej wzięły udział JRG Wodzisław i JRG Rydułtowy oraz wszystkie jednostki OSP z Wodzisławia.

Strażacy pracowali w aparatach powietrznych, z samochodów poprowadzono linie gaśnicze do wewnątrz budynku. Sytuacja była bardzo poważna z uwagi na wiele elementów drewnianych w samym obiekcie, m.in. sufity czy klatka schodowa. To sprzyjało rozwijaniu się pożaru, który opanował dom.

(żet)


Zbiórka jest prowadzona na portalu Zrzutka.pl: pomagam.pl/wnf8et

 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 15 (1168)
 • Data wydania: 11.04.23
 • Numer: 16 (1169)
 • Data wydania: 18.04.23
 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23
 • Numer: 18 (1171)
 • Data wydania: 02.05.23
 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23