Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pół miliona na remont ginekologii i neonatologii. Szansa na kolejną dotację dla szpitala

25.04.2023 00:00 sub

POWIAT Zarząd Powiatu Wodzisławskiego rozpatrzył pozytywnie wniosek dyrekcji Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim i postanowił wystąpić do Rady Powiatu o zgodę na przekazanie powiatowym szpitalom 550 tys. zł dotacji.

Powiatowi radni decyzję w sprawie wniosku podejmą na najbliższej sesji. Wsparcie z budżetu powiatu ma tym razem zostać przeznaczone na remont Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Oddziału Neonatologicznego.

– Jak wynika z wniosku o udzielenie dotacji, Szpital w Wodzisławiu Śl. decyzjami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wodzisławiu Śląskim został zobowiązany do doprowadzenia do właściwego stanu higieniczno-sanitarnego pomieszczeń w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym i Oddziale Neonatologicznym. W ramach planowanych prac modernizacyjnych planowane jest: wymiana wykładziny, malowanie ścian i sufitów, modernizacja toalet, wymiana oświetlenia, malowanie futryn i wymiana skrzydeł drzwiowych – informuje Wojciech Raczkowski ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim.

Zgodnie z szacunkami dyrekcji PPZOZ koszt remontu wynosi ok. 568 tys. złotych. – Biorąc pod uwagę bardzo trudną sytuację finansową PPZOZ, niezbędne jest wsparcie realizacji tej inwestycji ze strony samorządu powiatowego. Z tego powodu Zarząd Powiatu Wodzisławskiego na posiedzeniu w dniu 19 kwietnia pozytywnie odniósł się do prośby dyrekcji PPZOZ i postanowił wystąpić do Rady Powiatu Wodzisławskiego o wyasygnowanie kwoty 550 tys. zł na przeprowadzenie remontu – zapowiada Raczkowski.

Jeśli powiatowi radni zdecydują o wsparciu PPZOZ, prace mają rozpocząć się jeszcze w połowie maja 2023 roku, a ich zakończenia spodziewane jest we wrześniu. Zgodnie z wnioskiem dyrekcji zakładu, mając na względzie zakres prac oraz funkcjonalne połączenie Oddziału Neonatologicznego i Oddziału Ginekologiczno-Położniczego wskazane prace należy wykonać jednoczasowo, tak aby nie narażać pacjentek na niedogodności związane z remontami. Szpital planuje wykonanie wszystkich prac w taki sposób, aby umożliwić niezakłóconą pracę działalność oddziałów objętych remontem.

oprac. (ska)

 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 15 (1168)
 • Data wydania: 11.04.23
 • Numer: 16 (1169)
 • Data wydania: 18.04.23
 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23
 • Numer: 18 (1171)
 • Data wydania: 02.05.23
 • Numer: 19 (1172)
 • Data wydania: 09.05.23