Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Placówki opiekuńczo-wychowawcze mają nową szefową

11.04.2023 00:00 sub

POWIAT Michalina Bizoń, decyzją Zarządu Powiatu Wodzisławskiego została nowym dyrektorem Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gorzyczkach. Zastąpiła na tym stanowisku Grzegorza Strzebińczyka, który obecnie pełni funkcję dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl.

Michalina Bizoń odbierała już gratulacje od starosty Leszka Bizonia oraz członków Zarządu Powiatu Wodzisławskiego. Nowa pani dyrektor ma 34 lata. Jest absolwentką pedagogiki resocjalizacyjnej oraz pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Ukończyła ponadto studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania jednostkami pomocy społecznej. Od 9 lata jest związana zawodowo z placówkami opiekuńczo-wychowawczymi na terenie powiatu wodzisławskiego, gdzie pełniła funkcję wychowawcy, pedagoga i starszego-koordynatora. Ukończyła wiele szkoleń w zakresie pracy z tzw. trudną młodzieżą. Od wielu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Rodzin i Osób Niepełnosprawnych w Rydułtowach jako wolontariuszka w świetlicy „Tacy Sami”. Jako kurator społeczny współpracuje również z Sądem Rejonowym w Wodzisławiu Śl.

Przypomnijmy, że Centrum Administracyjne Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gorzyczkach, którego nową szefową została Michalina Bizoń, zapewnia wspólną obsługę ekonomiczno-administracyjną i organizacyjną: Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach, Powiatowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Wodzisławiu Śl., Powiatowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Gorzyczkach.

(juk)

 • Numer: 15 (1168)
 • Data wydania: 11.04.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 13 (1166)
 • Data wydania: 28.03.23
 • Numer: 14 (1167)
 • Data wydania: 04.04.23
 • Numer: 15 (1168)
 • Data wydania: 11.04.23
 • Numer: 16 (1169)
 • Data wydania: 18.04.23
 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23