Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Poważny pożar domu przy ul. Jastrzębskiej

11.04.2023 00:00 sub

WODZISŁAW ŚL. W jednym z domów przy ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim popołudniem 4 kwietnia doszło do poważnego pożaru. Ogień szybko się rozprzestrzenił. Na miejsce wezwano strażaków. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin.

Na miejscu zdarzenia działały zastępy strażaków między innymi z JRG Wodzisław Śląski i JRG Rydułtowy oraz jednostek OSP, m.in. Radlin II, Kokoszyce, Turzyczka. Miejsce zdarzenia zabezpieczali także policjanci. Wezwano również pogotowie ratunkowe i pogotowie energetyczne.

Strażacy pracowali w aparatach powietrznych, z samochodów poprowadzono linie gaśnicze do wewnątrz budynku. Sytuacja była bardzo poważna z uwagi na wiele elementów drewnianych w samym obiekcie, jak m.in. sufity czy klatka schodowa. To sprzyjało rozwijaniu się pożaru, który opanował dom.

– Po przyjeździe na miejsce zdarzenia nasze zastępy zastały budynek praktycznie w całości objęty pożarem. Na miejscu działają zastępy z JRG Wodzisław Śląski, JRG Rydułtowy i wszystkie OSP z miasta Wodzisław Śląski – mówi nam kierujący akcją st. bryg. Rafał Adamczyk, zastępca komendanta Powiatowego PSP w Wodzisławiu Śląskim.

W wyniku pożaru poszkodowana została jedna osoba, która o własnych siłach opuściła budynek. Została przewieziona do szpitala przez zespół pogotowia ratunkowego. Akcja gaśnicza spowodowała poważne utrudnienia na ul. Jastrzębskiej, gdzie utworzył się długi korek.

(ska), (FK)

 • Numer: 15 (1168)
 • Data wydania: 11.04.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 13 (1166)
 • Data wydania: 28.03.23
 • Numer: 14 (1167)
 • Data wydania: 04.04.23
 • Numer: 15 (1168)
 • Data wydania: 11.04.23
 • Numer: 16 (1169)
 • Data wydania: 18.04.23
 • Numer: 17 (1170)
 • Data wydania: 25.04.23