Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Telefon przypomni o wywozie śmieci

31.05.2016 00:00 red.

MARKLOWICE

Gmina uruchomiła dla swoich mieszkańców specjalną aplikację na telefony komórkowe, dzięki której nie zapomną o wywozie śmieci. EcoHarmonogram zawiera aktualny harmonogram wywozu śmieci, informacje o PSZOK, poradnik o sortowaniu śmieci, a - co najważniejsze - wysyła powiadomienia na telefon o zbliżającym się terminie wywozu śmieci. Aplikacja EcoHarmonogram jest bezpłatna. Osoby, które nie mają smartfona mogą skorzystać z programu na stronie marklowice.pl.

Ściągnęliśmy aplikację na telefon, by wypróbować jej działanie. Instalacja trwała moment. Po uruchomieniu pojawiło się okno, w które należy wpisać nazwę miejscowości. Potem należy podać adres. Testowo wpisaliśmy więc Marklowice, ul. Wiosny Ludów 1. Pojawiło się sześć ikonek: wywóz, kalendarz, rodzaje odpadów, PSZOK, wiadomości i rodzaje odpadów. Kliknęliśmy w „wywóz” i dostaliśmy czytelną informację, że 31 maja odbierane będą odpady biodegradowalne, segregowane i niesegregowane komunalne, 16 czerwca to termin odbioru popiołu z kubłów, 15 lipca to termin płatności, a 23 września dzień zbiórki wielkich gabarytów.

(tora)

 • Numer: 22 (811)
 • Data wydania: 31.05.16
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 20 (809)
 • Data wydania: 17.05.16
 • Numer: 21 (810)
 • Data wydania: 24.05.16
 • Numer: 22 (811)
 • Data wydania: 31.05.16
 • Numer: 23 (812)
 • Data wydania: 07.06.16
 • Numer: 24 (813)
 • Data wydania: 14.06.16