Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 50 (307) Data wydania: 13.12.05

Super babcia

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was - czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super. Również dla uczestników konkursu. Ale to na razie niespodzianka!
Beatrycze Gozdek PP 2 Radlin
Babcia Krysia mieszka razem z nami w Radlinie. Ma krótkie siwawe włosy, niebieskie oczy i trochę zmarszczek. Za bardzo nie ma czasu, bo całe popołudnia śpi. Gotuje pyszne obiadki np. zupę pomidorową z okienkami. Babcia lubi oglądać filmy w telewizorze. Wtedy nie można jej przeszkadzać. Kiedy jest wolne w przedszkolu to ona się mną zajmuje. Gramy w memo albo bawimy się.
 
Danusia Kukla PP 5 Rydułtowy
Babcia Gertruda ma chyba 72 lata. Mieszka w Rydułtowach na Ligonia. Jest wysoka, ma czarne zafarbowane włosy i jak wychodzi do kościoła to się maluje. Często ją odwiedzam. Przytula mnie i daje buziaki, bo mnie bardzo kocha. Kupuje mi też słodycze. Babcia umie szyć. Zrobiła dla mnie czapkę i szalik. Czasem oglądamy razem programy w telewizji. Ona najbardziej lubi „Załóż się”.
 
Dominika Gajer PP 8 Wodzisław
Moja babcia ma na imię Grażynka. Mieszka niedaleko ode mnie na Wilchwach. Ma czarne krótkie włosy, jest wysoka i fajnie się ubiera. Kupuje mi różne rzeczy. Jest dla mnie zawsze bardzo dobra. Lubimy razem oglądać telewizję. Często razem gramy w różne gry na komputerze. Przyznam, że już wiele razy wygrała ze mną. Babcia piecze dobre ciasta. Ja najbardziej lubię bananowe.
 
Filip Zawada PP 8 Wodzisław
Babcia Bogda mieszka razem ze mną i moimi rodzicami. My mieszkamy na górze, a ona z dziadkiem na dole. Babcia ma brązowe włosy, a pod spodem trochę siwych. Jak coś czyta to musi włożyć okulary. Kocham ją, bo ona się na wszystko zgadza. Często mówi, że mnie tak mocno kocha, że by mnie aż zjadła z tej miłości. Bardzo lubię zupki, które babcia gotuje. Najbardziej ogórkową, krupnik, żurek.
 
Kaja Lamorska PP 9 Wodzisław
Babcia Jadzia mieszka w Żorach. Bardzo lubi sprzątać i myć garnki. Jak u niej jestem to jej pomagam. Babcia pracuje z moimi rodzicami. Sprzedaje różne owoce i warzywa. Babcia Jadzia jest bardzo fajna. Kupuje mi słodycze i zabawki. Jak rodzice gdzieś jadą to zawsze się mną opiekuje. Bawimy się wtedy w kotka i myszkę, albo malujemy. Babcia lubi czytać gazety z serialami.
 
Nel Broda PP 9 Wodzisław
Chciałabym opowiedzieć o babci Heli. Ona ma szare krótkie włosy i niebieskie oczy. Jest dla mnie dobra, bo mnie nie bije. Nawet jak jestem niegrzeczna to na mnie nie krzyczy. Babcia ma działkę i latem obrywa dla mnie malinki. Razem z dziadkiem często tam chodzą, więc chyba lubią to miejsce. Jak babcia ma czas to pomaga mi w rysowaniu i pisaniu literek. Lubię u niej zostawać na noc.
 
Oliwia Adam PP 5 Rydułtowy
Chciałabym opowiedzieć o babci Werze. Ona pracuje w ośrodku zdrowia w Pszowie. Robi tam zastrzyki. Kiedyś jak byłam chora to mnie też dawała, ale i tak mnie bolało. Babcia mnie bardzo kocha. Kupuje mi słodycze i zabawki. Pozwala wychodzić na dwór. Jak spadnie śnieg to idziemy lepić bałwanka na murku. Wiem, że lubi oglądać telewizję, ale dla mnie to nuda. Aha, no i jak śpi to chrapie.
 
Patrycja Zborowska PP 2 Radlin
Babcia Ilona jest super. Szyje dla mnie ubrania i dla mojego misia też, bo jest krawcową. Chociaż pracuje to spędza ze mną dużo czasu. Kupuje mi słodycze i rozpieszcza. Jak jestem u niej to się razem bawimy, np. w dom, albo gramy w chińczyka. Nauczyła mnie pisać małymi literkami i załączać pralkę. Lubię u niej zostawać na noc, bo śpię wtedy w dużym pokoju i mogę długo oglądać telewizję.
 
Paulina Stokłosa PP 8 Wodzisław
Babcia Frania jest niska i ma białe włosy. Mieszka w Wodzisławiu. Robi dla mnie dużo uczynków. Gotuje mi obiadki, skrobie jabłka. Lubię się z nią bawić w szkołę. Ja jestem panią nauczycielką, a ona uczennicą. Zawsze dostaje ode mnie piątki. Babcia bardzo lubi oglądać Modę na sukces i jeszcze wiem, że lubi myć garnki. Często szyje nam różne rzeczy jak są rozprute.
 
Robert Żuk PP 9 Wodzisław
Babcia Lidka mieszka w Wodzisławiu na Tysiąclecia. Jest średniego wzrostu, ma białe, długie włosy i niebieskie oczy. Pracuje w przychodni, jest pielęgniarką. Jak kiedyś tam byłem i badali mi migdałki to trzymała mnie na kolanach, a później dała dychę. Babcia mi zawsze kupuje różne smakołyki.Jest dla mnie bardzo dobra. Bada mi ciśnienie i osłuchuje takim urządzeniem.
 
Sebastian Bugaj PP 5 Rydułtowy
Babcia Jola mieszka na Orłowcu w Rydułtowach. Jest kochana, bo kupuje mi różne rzeczy, ale nie wszystko co chcę. Przyjeżdża do mnie jak mama musi wyjść. Babcia lubi sprzątać. Zawsze jej wtedy pomagam. Układam swoje zabawki, ale nie cierpię wycierać kurzu z półek. Babcia Jola robi dla mnie różne przysmaki. Najbardziej lubię frytki, pizzę i galaretki owocowe.
 
Wiktoria Jojko PP 2 Radlin
Moja babcia ma na imię Basia. Mieszka w Radlinie, w bloku. Ma brązowe włosy i małe loczki. Pracuje w przedszkolu. Jest kucharką. Potrafi ugotować istne cuda. Najbardziej to lubię pomidorową z takimi pomidorkami z działki i makaronem, który babcia sama robi. Ja jej pomagam. Nauczyła mnie też piec ciasteczka. Kocham ją za to, że zawsze ma dla mnie dużo czasu.