Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 17 (1564) Data wydania: 26.04.22
Czytaj e-gazetę

Zderzenie renault i bmw za Rudami. Czteroletnie dziecko trafiło do szpitala

– Czteroletnie dziecko zostało zabrane do szpitala w celu przeprowadzenia diagnostyki. Nie stwierdzono u niego zagrożenia dla życia i zdrowia – dowiadujemy się w gliwickiej policji.

Do zdarzenia doszło na DW 919 pomiędzy Rudami a Bargłówką w powiecie gliwickim, 18 kwietnia około 20.55. Renault najechał na tył bmw.

– Według wstępnych ustaleń sprawcą jest mieszkaniec Sosnowca kierujący renault, a pokrzywdzona to mieszkanka Gliwic, która kierowała bmw. Sprawę wyjaśniają policjanci, którzy skierują do sądu wniosek o ukaranie sprawcy – mówi Nowinom podinpsp. Marek Słomski z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Samochodami podróżowało łącznie pięć osób – cztery w bmw i jedna w renault. Do szpitala trafiło czteroletnie dziecko z bmw. Nie odniosło poważniejszych obrażeń, a całe zdarzenie zakwalifikowano do kategorii kolizji drogowych.

Na miejscu, oprócz policjantów i ratowników medycznych, interweniowali również strażacy. Nieoficjalnie dowiadujemy się od tych ostatnich, że prawdopodobnie na jezdnię wbiegło zwierzę. Gdy kierująca bmw zaczęła hamować, kierowca jadącego za nią renault nie zdążył zrobić tego samego i najechał na tył jej pojazdu.

Wartość strat materialnych oszacowano wstępnie na kwotę 65 tys. zł.

(żet)