JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 20 (735) Data wydania: 16.05.06

Klasa i charakter

Piłkarki z Raciborza musiały uznać wyższość „Medyka” Konin w Pucharze Polski. 10 maja zagrały jednak o klasę lepiej niż rok temu z innym czołowym zespołem w kraju AZS Wrocław.
Mecz toczył się po myśli trenera Trawińskiego przez pierwsze 20 minut. Później jego dziewczyny straciły w 3 minuty dwa gole. W przerwie, w szatni kazałem im zagrać drugą połówkę odważniej. Przesunęły się do przodu i stworzyły kilka groźnych akcji – mówi trener. Efektem był gol Hanny Konsek. Kontaktowa bramka rozbudziła nadzieje na awans ale „Medyk” strzelił na 3:1 z karnego i taki wynik utrzymał się do końca spotkania. Z jedenastek straciliśmy dwa gole ale sędzia nie popełniła błędów. Na boisku dominowała walka, parę dziewczyn musiao zejść bo było kontuzjowanych. Kasperska i Sęga grały z blokadami a to oznacza, że nie mogły dać z siebie wszystkiego – uważa Remigiusz Trawiński. Jego zdaniem drużyna zaprezentowała się w rozgrywkach pucharowych o klasę lepiej niż przed rokiem. Porażka z rywalkami z Konina nie może być niespodzianką, bo „Medyk” w osiemnastoosobowej kadrze ma aż 14 reprezentantek kraju (kadry seniorek i młodzieżówki). Z Raciborza są tylko trzy takie piłkarki. Skutki ciężkiego pojedynku z Koninem raciborzanki odczuły trzy dni później w ligowym meczu w Tomaszowie Mazowieckim. Do przerwy przegrywały na wyjeździe 0:2. Zmęczone daleką podróżą zaczęły mecz „na stojąco” i po półgodzinie straciły dwie bramki (3 i 31 min.). W przerwie usłyszały ode mnie parę mocnych słów i w drugiej połowie pokazały charakter – twierdzi Trawiński. W 55 minucie gola z rzutu wolnego strzeliła Anna Kowal, a w 61 min. wyrównała z rzutu karnego (za faul na Sędze) Konsek. Aktywna w drugiej połowie Marta Sęga ustaliła strzałem z 20 metrów wynik meczu na 3:2, na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem.

Filary raciborskiej defensywy – Kasperska i Mańczyk doznały w ostatnich meczach poważnych kontuzji, które wykluczą je z gry nawet na miesiąc, czyli praktycznie do końca rundy rewanżowej. Uraz Kowal z meczu w Tomaszowie jest mniej groźny.

Następny mecz ligowy Unitek odbędzie się 17 maja w Raciborzu. Rywalem RTP będzie KKS Zabrze, początek zawodów o godz. 17.00 na stadionie przy ulicy Srebrnej. Do końca sezonu pozostały raciborzankom 4 spotkania, w których zgodnie z zapowiedzią Trawińskiego będą się ogrywać mniej doświadczone zawodniczki.

Wybierz piłkę

Absolwenci gimnazjów, którzy zastanawiają się na wyborem szkoły mogą skorzystać z oferty Zespołu Szkół Mechanicznych. Placówka prowadzi nabór do I klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu piłka nożna. Na uczniach tej klasy opiera się skład juniorów „Unii” Racibórz grających w „emce”, gdzie rywalizuje z czołowymi zespołami Śląska  jak „Górnik” Zabrze czy „Ruch” Chorzów. Młodzież trafi do trenerów Oszka i Klobuczka. Podania o przyjęcie do szkoły należy składać w sekretariacie ZSM. Przyjęcie do liceum poprzedzi egzamin sprawnościowy, 8 czerwca na stadionie miejskim. Tego dnia upływa termin zgłoszeń dla kandydatów.