Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 47 (683) Data wydania: 22.11.05

Super babcia

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was - czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super. Również dla uczestników konkursu. Ale to na razie niespodzianka!
Paulina Pierkiel z PP NR 2 w Kuźni Raciborskiej
Mam dwie babcie, jedna nazywa się Halinka a druga nie wiem jak. Babcia Halinka mieszka w Strzelcach Opolskich a ta druga na wsi. Babcia ze Strzelec jest taka miła, zawsze mi daje dużo smakołyków i dwa pączki i ta na wsi też mi daje zawsze jakieś słodycze. U babci na wsi zawsze pomagam zbierać winogrona, bawimy się, śpiewamy i opowiadamy sobie kawały.
 
Ola Rybickaz z PP NR 2 w Kuźni Raciborskiej
Babcia Krysia mieszka w Kuźni, jest bardzo fajna, bawi się ze mną w chowanego. Opowiada mi też bajki, np. o Czerwonym Kapturku, gotuje placki, chodzimy razem na spacery do lasu. Często ją odwiedzam, kiedyś miała psa, który nazywał się Żaba. Babcia Stasia mieszka w drugim bloku, ma białe włosy i lubię z nią gotować obiad.
 
Michał Granieczny z PP NR 2 w Kuźni Raciborskiej
Moja babcia Ania mieszka w Kuźni, jest dobra, bawi się ze mną autami. Czasami chodzimy na zakupy, kupuje mi wtedy pączka, cukierki i mandarynki. Ona ma takie lekkie brązowe włosy. Kiedyś pracowała w ośrodku zdrowia, była lekarką. Jak jesteśmy u babci Ani to jemy obiad na balkonie: schabowe i mizerię. Babcia dobrze gotuje i lubi ze mną żartować.
 
Hania Karkocha z PP nr 10 w Raciborzu
Mam dwie babcie: Helenę i Werę. Z babcią Heleną chodzę na spacery. Daje mi pieniążki i bawi się ze mną misiakami. Dostałam od niej tygryska. Babcia Wera ma rude włosy, zakłada okulary do czytania. Chodzę z nią na tańce. Niekiedy ona sobie siedzi na działce a ja tańczę. Babcia się wtedy cieszy.
 
Agnieszka Iwanowska z PP nr 10 w Raciborzu
Babcia Basia ma włosy blond, nosi okulary z małymi szkiełkami i niekiedy ogląda w nich telewizjęalbo rozwiązuje krzyżówkę tak jak mój tatuś. Czasem jej pomagam - robimy ciasto i babeczki. Zawsze ze mną chodzi na spacery. Życzę jej, żeby dostawała dużo prezentów i żeby długo żyła.
 
Kacper Lara z PP nr 10 w Raciborzu
Babcia Ewa mieszka z nami. Lubi gotować - najbardziej mi smakuje jej spaghetti. Zawsze mi kupuje to co chcę. Daje mi pieniążki. Mam też dwie prababcie - Marysię i Martę. Marysia mieszka w Kietrzu. Ma psa, króliki i kotka. Marta ma psa. Lubi oglądać telewizję i zawsze siedzi w kuchni, ma tam nawet swoje ulubione miejsce.
 
Klaudia Ogonowska z PP NR 1 w Kuźni Raciborskiej
Babcia Teresa mieszka w Kuźni, bardzo kocha dzieci. Lubi gotować, najbardziej smakują mi jej pierogi i kluseczki. Babcia ma krótkie kręcone włosy, takie loczki, i jest wysoka. Często chodzimy razem na spacery i rysujemy domek i kwiatuszki. Babcia Gienia teraz wróciła z Hiszpanii, przyjechała na wypłatę. Za rok my z mamą jedziemy do niej, jak wrócimy będzie już zima.
 
Sebastian Koczwara z PP NR 1 w Kuźni Raciborskiej
Na imię mojej babci Marysia. Bardzo mnie kocha, zajmuje się mną, gotuje, pierze i sprząta. Pomagam jej za to w przeniesieniu stołu, jak musi odkurzyć dywan i czasem w gotowaniu. Babcia się ze mną bawi i czyta mi książkę, w której jest pełno bajek, moja ulubiona to „Piotruś Pan”. Życzę mojej babci dużo zdrowia i żeby długo żyła.
 
Aneta Koźlik z PP NR 1 w Kuźni Raciborskiej
Babcia mieszka na osiedlu, jest wysoka, ma krótkie jasne włosy i loki. Jest już na rencie, bawi się ze mną klockami, czytamy, oglądamy razem telewizję. Czasem pomagam babci w zakupach a ona kupuje mi słodycze. Kocham ją za to, że gotuje mi pyszne obiadki, placki i pierogi. Piecze też bardzo dobre ciasta, najlepsze jest z jabłkami.
 
Madzia Mosek z PP nr 26 w Raciborz
Kocham babcię Irenę, bo zabiera mnie na spacery, czyta mi bajki. Nie mogę się już doczekać Świąt Bożego Narodzenia, bo wtedy upiecze moje ulubione ciasteczka - rogaliki orzechowe. Babcia Agnieszka też piecze dużo ciast, jest dla mnie miła, rozmawia ze mną na różne tematy. Jest po prostu kochana i fajna.
 
Ola Nowak z PP nr 26 w Raciborzu
U omy Irmy czasem nocuję. Przyjeżdżam do niej z tatą, żeby obcinać drzewo. Piekę z nią kołacze - nasze ulubione - z jabłkami. Lubimy jeździć na spacery. Babcia Niusia mieszka daleko. Jechaliśmy do niej pociągiem pośpiesznym. Ma prawie siwe włosy. Gotuje mój ulubiony krupniczek. Lubi z nami rysować.
 
Michał Zieleźny z PP nr 26 w Raciborzu
Babcia Irenka robi pyszne rosołki i kotlety mielone. Chodzimy na spacery i wspólnie robimy ciasta. W wolnym czasie babcia bawi się z psem. Mam też drugą babcię - Wandę. Chodzi ze mną na basen, do lasu, jeździmy na rowerze. Robi pyszne kluski i dobre kolacje. Obu babciom życzę zdrowia i dużo radości.