JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 47 (683) Data wydania: 22.11.05

Z klasy do klasy - runda XIV

Co tydzień odwiedzamy ligowe boiska piłkarskie Podokręgu Racibórz oraz Podokręgu Rybnik. Uwieczniamy na zdjęciach fanów futbolu, którzy próbują zrobić karierę na murawie. Tam gdzie piłka - tam i my.
Klasa B „Zgoda” Zawada Ks. - LKS  Ocice 2:0

Mecz od początku toczył się po myśli gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już w 3 min spotkania. Nastąpiła akcja prawą stroną boiska, wycofanie piłki do tyłu, po czym obrońca Piotr Floriańczyk wpakował piłkę do siatki. Następny gol padł po dośrodkowaniu Krzysztofa Kalisza w ok. 16 min meczu. W drugiej połowie goście byli minimalnie lepsi. Jednak zarówno jedni jak i drudzy mieli po dwie niewykorzystane sytuacje. „To był dobry, żywy mecz, zwłaszcza jak na tak ciężkie boisko. Zawodnicy prezentowali średni poziom B- klasy” - uznał sekretarz klubu z Zawady Alfred Depta. Zawada zaczęła w składzie: Benedykt Gomułka, Mariusz Targosz, Michał Kalus, Piotr Wałach, Janusz Brzoska, Adam Pilny, Sebastian Faucz, Piotr Floriańczyk, Krzysztof Kalisz, Jan Gomułka. Ocice: Oktawian Surmiak, Jan Zientek, Krzysztof Ziemkiewicz, Damian Klets, Andrzej Nasielewski, Jan Hopko, Marek Klohsek, Krzysztof Grud, Marcin Swandula, Paweł Wolnik, Rajmund Leks. (e.Ż) ZOBACZ ZDJĘCIA

Liga okręgowa Maxpol Kuźnia Raciborska – LKS Krzyżanowice 1:3

W meczu, który odbywał się przy trudnych warunkach pogodowych zauważalna była przewaga gości. Gospodarze grali ambitnie, jednak Krzyżanowice wydawały się być lepiej zorganizowaną drużyną. Bohaterem tego spotkania w zespole Maxpolu był bramkarz Edward Witt, który dwa razy z rzędu obronił rzut karny, wykonywany przez Piechotę. Ponadto Krzyżanowice nie wykorzystały trzech sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Autorem dwóch bramek dla gości był Dudacy, jedną strzelił Piechota. W 90 min padł samobójczy gol Derlety. Żółtymi kartkami sędzia ukarał Mariusza Uchyłę i Waldemara Bieniewskiego z Maxpolu. „Uważam, że mecz był dość wyrównany, warunki nam sprzyjały, bo łatwiej było się bronić. O porażce zadecydowały dwa główne błędy w kryciu. Generalnie jednak wynik jest gorszy od gry” - stwierdził Aleksander Gładysz, kierownik drużyny Maxpolu. W pozostałych meczach tej grupy z udziałem zespołów z naszego powiatu Krzanowice przegrały u siebie z Naprzodem Zawada 0:6 a Tworków zwyciężył na wyjeździe Jejkowice 6:2. W tabeli prowadzą Syrynia i Krzyżanowice, oba po 38 pkt. (e.Ż) ZOBACZ ZDJĘCIA

Klasa okręgowa III grupa; Naprzód Czyżowice – Rymer Niedobczyce 0:4

Po ostatniej porażce 0:4 z Krzyżanowicami Naprzód liczył na trzypunktową zdobycz. Niestety rzeczywistość okazała się bolesna Naprzód Czyżowice uległ drużynie Rymera Niedobczyce również 0:4. Gospodarze: Kłopocki Kacper, Raszczok Krzysztof, Jendrysik Grzegorz, Witoszek Artur, Kołek Tomasz, Zając Fabian, Turek Krzysztof, Adamczyk Zbigniew, Mandera Rafał, Sajbor Jacek, Adamczyk Krzysztof. Goście: Nogajski Adam, Pawlaszczyk Krzysztof, Marszolik Jacek, Skaba Rafał, Wiesiołek Roman, Gańcorz Krzysztof, Mika Robert, Huwer Daniel, Grabiec Ireneusz, Dola Jakub, Piskorek Mateusz. (artb)

Klasa A Racibórz; Gosław Jedłownik – Baterex Nędza 3:2

Mecz dla miejscowych zaczął się wyśmienicie, bo już w 3 minucie gola zdobył Paweł Chojak. Goście ruszyli do odrabiania strat, lecz w 8 minucie na 2:0 podwyższył Antoni Jeleń. Radość drużyny z Jedłownika nie trwała długo. W 16 minucie po kapitalnie wykonanym rzucie wolnym kontaktowego gola dla Nędzy zdobył Dariusz Dybiec. W 30 minucie spotkania na 3:1 dla Gosławia podwyższył Tomasz Pluta. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po zmianie stron raz po raz atakowali przyjezdni z Nędzy, czego udokumentowaniem był gol zdobyty w 55 minucie. Strzelił go Grzegorz Malina. W 88 minucie spotkania Nędza mogła wyrównać po strzale głową Wiesława Bugdoła. Piłka minęła minimalnie bramkę. Ostatecznie Gosław wygrał z Baterexem Nędza 3:2. Był to typowy mecz walki. Gospodarze: Tadeusz Palka, Kamil Kustoś, Rafał Gawlik, Zenon Kozielski, Andrzej Sobik, Paweł Chojak, Janusz Kosubek, Krzysztof Bauer, Rafał Wija, Antoni Jeleń, Tomasz Pluta.Goście: Maurycy Gołek, Damian Mrozek, Adam Chrząszcz, Maciej Kozicki, Wiesław Bugdoł, Dariusz Dybiec, Szymon Cichecki, Jan Depta, Stefan Mrozek, Grzegorz Malina, Adrian Cichecki. (artb)