JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 51/52 (609/610) Data wydania: 17.12.03

Przerwana passa

Coraz mniej kolejek do końca rundy zasadniczej a tylko 8 z 12 zespołów zagra w fazie play-off. Drużyny z dołu tabeli walczą zaciekle o punkty by awansować dalej i faworyci - jak np. Złotnik Chrzanowski - nieoczekiwanie przegrywają. Rewelacja rundy, BFK, nie dało rady pokonać pierwszego z trzech silnych przeciwników.
Spotkanie BFK z Lunatykami było meczem kolejki. Pierwszy set należał do faworytów - ekipy Pawła Króla. Wygrali go 25:15. Po drugim był w setach remis. BFK zwyciężyło 25:19. I na tym dla dotychczasowych wiceliderów się skończyło. Dwie kolejne partie należały do Lunatyków - 25:21 i 25:23. To był fajny mecz. Trochę za bardzo rozluźniliśmy się w drugim secie a okazało się, że rywalom nie wolno pozwalać na zbyt wiele bo źle się to kończy. Myślę, że ich limit szczęścia w starciach z mocniejszymi zespołami już się wyczerpał - uznał po meczu Paweł Król. Bardzo dobrze wypadła w meczu para atakujących Lunatyków - Bartek Franica i Jarosław Madzia. Duet Pydo - Pietrzyk nie wystarczył do sukcesu BFK, żywiołowo dopingowanego przez cały mecz przez liczne grono kibiców. Ciut nam do tej czołówki jeszcze brakuje. Będziemy jednak walczyć, bo nie ma drużyn nie do pokonania - zapowiedział Jerzy Caban z BFK. Ich kolejny rywal, Złotnik Chrzanowski chyba zbyt ulgowo potraktował najbardziej doświadczoną w lidze ekipę Trampa i przegrał po długim pięciosetowym pojedynku 2:3 (w tie breaku było 13:15, wcześniej Tramp prowadził w setach 2:0). Super to w tym meczu nie zagraliśmy - skwitował krótko kapitan Złotników Grzegorz Kawalec. Przed meczem byłem przekonany, że nas „rozniosą” 3:0 a tu taka niespodzianka. Zbieramy punkty by wejść do czołowej ósemki - mówił Jerzy Bogusławski z Trampa. Równolegle z tym spotkaniem, w sali obok rywalizowały Enter Motozbyt i Instal Mag Brzezie. Drużyna Mariusza Zychmy rozpoczęła od zwycięstwa 25:23. W dwóch kolejnych setach wygrywał Enter 25:15 i 25:21, ale Instal doprowadził do tie-breaku w piątej partii, wygranej 25:17. Piąty set miał dramatyczną końcówkę, w której Instal mimo czterech punktów przewagi uległ 14:16. Rzadko się zdarza by mieć 4 piłki meczowe i przegrać, ale nam się niestety udało. Dużo nam dziś pomógł powrót Darka Kopczyńskiego, ale dwóch innych kolegów nie mogło przyjechać i znów skład nie był najsilniejszy. W tym sezonie chyba się już nie pozbieramy - przyznał Mariusz Zychma. Zagraliśmy słabo, zwłaszcza blokiem. Gdyby nie gracze z pola to byśmy przegrali - stwierdził Wiesław Szczygielski z Enter Motozbyt, który wrócił do gry po wielomiesięcznej przerwie.

Trudną sytuację w walce o miejsce w fazie play-off ma DH Astra. Ekipa Bolesława Papiernika przegrała z Mechanikiem Ostróg 2:3 (25:19, 21:25, 22:25, 25:18 i 11:15). Nasze szanse na awans poważnie zmalały - przyznał B.Papiernik. Lider Mechaników Michał Kosmol nazwał mecz horrorem i wyróżnił w ekipie rywali właśnie prezesa ligi.
Wygrały Budowlanka i Escape, pokonując Hammera 3:1 (25:15, 25:19, 19:25, 25:23) i MOKSiR 3:1 (19:25, 25:23, 25:23, 32:30).