Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 49 (608) Data wydania: 03.12.03

Rekordowe mistrzostwa

W zgodnej opinii trenerów, działaczy oraz dziennikarzy, takich pływackich Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców dawno nie oglądano.
Ustanowiono na nich 8 rekordów kraju seniorów i 32 w kategoriach juniorskich. Na starcie pojawili się wszyscy najlepsi, z mistrzynią i rekordzistką świata Otylią Jędrzejczak oraz mistrzem Europy Bartoszem Kizierowskim na czele. Stawką mistrzostw obok medali, było także uzyskanie minimów kwalifikacyjnych ma Mistrzostwa Europy Seniorów, które za dwa tygodnie odbędą się w Irlandii. Aż 11 zawodników uporało się z wysoko postawioną przez PZP poprzeczką i już niebawem walczyć będą w biało-czerwonych trykotach.. Na krajowy chempionat, który odbywał się 28/20 listopada na przepięknej 25-metrowej pływalni sportowo-rekreacyjnej „Akwawit” w Lesznie zjechało ponad 300 zawodników z 60 klubów oraz 8 SMS-ów. W gronie tym znajdowali się także pływacy „Victorii” i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Zdobyli oni 4 seniorskie medale. W tak prestiżowej imprezie, po raz pierwszy w swojej karierze na stopniach podium meldowali się: Katarzyna Dulian z „Victorii” (srebro na 200 klasykiem),  jej koleżanka klubowa Agata Szewczuk (brązowe medale na 100 i 200 zmiennym) i Joanna Lisek z MMKS Kędzierzyn-Koźle,  brąz na 200 m stylem klasycznym. Trenerem tych pływaczek jest Piotr Generalczyk. Nieco mniej szczęścia miała Patrycja Skibińska (trener K. Pacelt). Zmiennistka „Victorii” pływała w finałach „A”, ale nie udało jej się sięgnąć po któryś z medali.

To dla mnie najszczęśliwsza chwila w życiu - powiedziała Katarzyna Dulian. Może wreszcie nastąpi przełom w moim życiu pływackim. Tak długo czekałam na ten sukces. Ale się opłaciło. Jestem po prostu szczęśliwa. Nie opuściłam żadnego treningu i solidnie przykładałam się do nich. To przyniosło ofekt. Podobna radość malowała się na twarzy niezwykle ambitnej Agaty Szewczuk. Bardzo chciałam poprawić rekordy życiowe. I tak też się stało. Wyniki te pozwoliły mi dwukrotnie zająć trzecie miejsca. Takiego sportowego  szczęścia jeszcze nie przeżyłam - stwierdziła Agata. Odnalazła się także Joanna Lisek, która stoczyła wyrównany pojedynek z Kasią Dulian na 200 żabką. Przegrała z nią minimalnie, co dało jej w efekcie trzecią lokatę.

Pływaków, po tych udanych mistrzostwach, czekają kolejne starty. Już za tydzień w Zielonej Górze odbędzie się Liga Szkół Mistrzostwa Sportowego, z później Mistrzostw Okręgu i ewentualny start w Drużynowych  Mistrzostwach Polski.
Finałowe lokaty raciborzan:
K. Dulian
2m 200 klas 2.35, 21
4m   50 klas 0.33,98
5m 100 klas 1.12,38
A. Szewczuk
3m 100 zm 1.05,96
3m 200 zm 2.21,54
J. Lisek
3m 200 klas 2.35,90
6m 100 klas 1.12,98
6m   50 klas 0.34,46
P. Skibińska
5m 200 zm 2.24,56
5m 400 zm 5.03,55
6m 100 zm 1.08,28

(MiR)