JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 48 (607) Data wydania: 26.11.03

Debiut w Tworkowie

Nasz region staje się coraz bardziej znany w środowisku zapaśniczym, a to dzięki licznym imprezom, organizowanym przez kluby. Po Raciborzu i Brzeźnicy turniej rangi mistrzowskiej zorganizowała sekcja LKS Owsiszcze. Pierwsze walki na matach w hali sportowej szkoły w Tworkowie rozpoczęły się w sobotni ranek, a ostatnie późnym wieczorem.
Mistrzostwa Śląska i równocześnie Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny to pierwsza tego typu impreza w gminie Krzyżanowice, która tym samym dała znać w ślad za gminami Racibórz i Rudnik, że u niej także tworzą się zapaśnicze ogniska. Imprezie, której patronowało raciborskie Starostwo, towarzyszyło spore zainteresowanie kibiców. Na sali sportowej miejscowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących kilkudziesięciu zawodników ze śląskich klubów rywalizowało ponad stu zawodników. Zawody organizował Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki wespół ze Śląskim Związkiem Zapaśniczym, tworkowskim ZSO oraz LKS Owsiszcze. Podczas uroczystego otwarcia zawodów złote odznaki Polskiego Związku Zapaśniczego otrzymali wójt Leonard Fulneczek, Jerzy Wziontek, członek Zarządu Powiatu, trener Julian Bolewski i Tomasz Czerwiecki, przewodniczący Śląskiej Rady Wojewódzkiej LZS, srebrne sekretarz Rady Gminy Artur Rogala oraz Grzegorz Utracki, szef krzyżanowickiego GZOKSiT, a brązową Adam Rogala, nauczyciel wychowania fizycznego z Krzyżanowic, który tworzy od kilkunastu miesięcy oddział zapaśniczy w swojej miejscowości.

Dla zawodników z Owsiszcze, pełniących honory gospodarzy, tworkowskie mistrzostwa były jednymi z najbardziej udanych tegorocznych zawodów. Złoty medal Dariusza Pientki w kat. 76 kg został uhonorowany przez miejscowy samorząd, fundatora nagrody dla najlepszego zawodnika z terenu gminy Krzyżanowice. Srebrny medal młodzika Romana Mroza to także duże osiągnięcie, dopiero w finale przegrał ze starszym o rok rówieśnikiem z Katowic. Trzy „brązy” zdobyli kolejno - w kategorii dzieci Krzysztof Bańczyk (35 kg), w młodzikach Adam Trzepak (42 kg) oraz kadet Bernard Kolonko (42 kg). Bańczyk jako najmłodszy uczestnik zawodów z terenu gminy Krzyżanowice odebrał osobną nagrodę. Pientka był dziś bardzo skuteczny. Kolonko, mimo iż przegrał w eliminacjach z Bulakiem, potem zrewanżował się z mocnym Olszówką, zawodnikiem Orła. A Bańczyk, mimo iż był to jego pierwszy poważny start, wytrzymał i pewnie nie będzie chciał być gorszy od siostry Sylwii - stwierdził trener LKS Owsiszcze. Startujący w kategorii seniorów pozostali jego zawodnicy byli blisko medalowych pozycji, ale zabrakło doświadczenia, szczególnie w walkach o trzecie miejsca. Mateusz Horny nie dał rady Arkowi Czarneckiemu z Unii (kat. 66 kg), a Stefan Fiegler Danielowi Skupnikowi (74 kg). Szóste miejsce zajął w kat. 74 kg Piotr Kolonko, a piąte w kat. 66 kg jego brat Wiktor. W przypadku Stefana i Mateusza zadecydował brak doświadczenia, bo wytrzymywali kondycyjnie. Gdybyśmy w czasie przygotowań mogli poświęcić jeszcze więcej czasu na technikę, może byłoby lepiej. Do tego potrzeba jednak lepszych warunków treningowych - dodał J. Bolewski.

Zapaśnicy Unii dominowali w sobotnich zawodach i zajęli zresztą pierwsze miejsce drużynowo. W grupie dzieci Mateusz Złoty był drugi w kat. 32 kg, podobnie Łukasz Przybyła z kat. 42 kg. Zaś w kat. 74 kg trzecie miejsce zajął Patryk Sitkowski. Z kolei Jarosław Dżedżora i Szczepan Kobylarz w swych kategoriach byli jedynymi zgłoszonymi do zawodów. Bardzo udany występ zanotował z kolei w młodzikach Patryk Michniewicz - wygrał kategorię 59 kg, drugi był Edwin Didyk, a trzeci Mateusz Wolf. Drugie miejsca zajęli zaś Patryk Dżedżora (32 kg) i Daniel Nowakowski (42 kg). Denis Brzezny w kat. 35 kg był trzeci. W kat. 47 kg najwyżej na czwartym miejscu sklasyfikowano Mateusza Klizę - kolejne lokaty zajęli jego koledzy klubowi Marcin Łabudek, Bartek Siemiński, Łukasz Blok i Szymek Iwaniuk. W kat. 53 kg Mateusz Wolny i w kat. 38 kg Daniel Strachota byli pierwsi. Szóste miejsca zajmowali ponadto w kat 38 kg Rafał Lis, a w kat. 42 kg Mateusz Georg.

Liczną reprezentację Unia wystawiła także w grupach kadetów i seniorów. W kat. 50 Mieczysław Chomicki zajął drugie miejsce, podobnież Zbigniew Bulak w kat. 42 kg. Krzysztof Strachota zajął trzecie miejsce w kat. 54 kg, wygrywając o brązowy medal z Damianem Chyżynskim (Tytan Katowice). W kat 63 kg startowali jedynie Jarosław Burek i Piotr Żółtański - wygrał ostatecznie ten pierwszy. A w kat 69 kg Artur Lewkowicz uległ jedynie Jackowi Kneciwoi z Tytana. Z kolei w kat 76 kg Wojciech Kudla zajął drugie miejsce po porażce z Pientką, podobnie w finale kat. 85 kg Kamil Szymik uległ Pawłowi Molowi z mysłowickiej Siły. W gronie seniorów unici dominowali jeszcze wyraźniej. Bardzo dobrze wypadli szczególnie bracia Siorakowie - Wacław wygrał w kat. 84 kg, zaś Aleksander zajął drugie miejsce za Robertem Mierniczkiem z Tytana, a przed Piotrem Morawcem w kat. 96 kg. Drugie miejsca zajmowali Marcin Bartyzel (kat. 60 kg), Krzysztof Piwowarczyk (66 kg), zaś trzecie w kat. 74 kg Daniel Skupnik i Arek Czernecki w kat. 66 kg.