Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Przedszkola w Rybniku-Chwałowicach bez lekcji religii. Powód jest prozaiczny 

W Rybniku brakuje katechetów, nauczycieli pozostałych przedmiotów oraz psychologów szkolnych.

Ciepło z "Chwałowic" wkrótce przestanie płynąć do Rybnika. Kto, czym i za ile ogrzeje mieszkańców? 

Należąca do PGG ciepłownia przestanie dostarczać ciepło z początkiem nowego roku. Zadanie przejmie "Termika", które inwestuje w kotłownie gazowe.

Policjanci ustalają okoliczności pożaru w Chwałowicach 

Policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowicach wyjaśniają okoliczności oraz przyczyny pożaru, do którego doszło wczoraj, w budynku gospodarczym w Rybniku przy ulicy Chwałowickiej.

Niektórzy rodzice są dumni, że ich dzieci palą papierosy 

Zgubne skutki nałogu tytoniowego, podwyżka cen cukru, śmierć polskiego działacza z Lubomi, większe przydziały smalcu i wyjazd marszałka na front – to tylko część spraw opisywanych na łamach Nowin równo sto lat temu. Zachęcamy do lektury,...

Balanga w piwnicy w Rybniku Chwałowicach. Uczestnicy zatrzymani 

Zbyt głośna muzyka była powodem policyjnej interwencji w jednej z piwnic w bloku mieszkalnym w dzielnicy Rybnika. Jak się szybko okazało, grający w karty trzej mężczyźni mieli przy sobie marihuanę.

Małe dzieci straszy się kominiarzem, wielkie dzieci Polską i Czechami 

Z Odry wyłowiono nadpsute już zwłoki, w Babicach aresztowano Bogu ducha winnego pana Józefa Cieślika, napad na dom Bochenków zamienił się w jatkę, a na rynku w Raciborzu protestowali niemieccy patrioci – o tym wszystkim pisały „Nowiny...

Zwęglone zwłoki na poddaszu. Tragiczny pożar w Rybniku 

Dziś, 14 maja około godziny 4.00 przy ulicy Nowej w Chwałowicach doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Nie żyje jedna osoba.

Pijany mieszkaniec Chwałowic poderżnął psu gardło 

Zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 41-letni mieszkaniec Rybnika. Śledczy ustalili, że mężczyzna zabił nożem psa, a następnie martwe zwierzę porzucił w pobliskim lesie.

Śmierć na Chwałowickiej. To młodzi ludzie rozbili się na drzewie [NOWE FAKTY]] 

Przed godziną 7.00 na ulicy Chwałowickiej w Rybniku doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Samochód uderzył w drzewo. Nie żyje mężczyzna.

Zabrały pijanej kluczyki 

Mieszkanka Radlina zakopała się swoim seicentem na trawniku w Rybniku Chwałowicach. Nie potrafiła wydostac się z pułapki, bo miała trzy promile.

Przedszkola w Rybniku-Chwałowicach bez lekcji religii. Powód jest prozaiczny 

W Rybniku brakuje katechetów, nauczycieli pozostałych przedmiotów oraz psychologów szkolnych.

Przedszkole w Chwałowicach przejdzie termomodernizację. Umowę już podpisano 

Docieplenie ścian, wymiana parapetów oraz częściowa wymiana okien, naprawa kominów - to tylko część prac, które zaplanowano w ramach termomodernizacji Przedszkola nr 14 w Rybniku.

Ciepło z "Chwałowic" wkrótce przestanie płynąć do Rybnika. Kto, czym i za ile ogrzeje mieszkańców? 

Należąca do PGG ciepłownia przestanie dostarczać ciepło z początkiem nowego roku. Zadanie przejmie "Termika", które inwestuje w kotłownie gazowe.

Andrzejki dla dzieci już w sobotę w DK Chwałowice  

Dom Kultury Chwałowice zaprasza 27 listopada od 16:00 do 18:00 na "Andrzejki dla dzieci". Zabawa andrzejkowa dla dzieci od 6 do 14 lat.

Już w sobotę kolejna odsłona warsztatów fotograficznych  

Dom Kultury Chwałowice zaprasza w sobotę, 20 listopada na warsztaty fotograficzne "Praca studyjna i fotografia kreacyjna odsłona druga", które poprowadzą Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa. Warsztaty realizowane w ramach cyklu "MIĘDZY NAMI FOTOGRAFAMI - Projekty długoterminowe".

Bajki Najnajki... Tym razem dla dorosłych  

Dom Kultruy w Rybniku-Chwałowicach zaprasza 7 listopada o godzinie 11.00 na nietypową odsłonę Bajek najnajek. Niby taką samą, jak zawsze, ale zupełnie inną... bo bez dzieci.

Domówka z potworami w DK Chwałowice  

Wyjątkowo straszna domówka w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach już 23 października!

Warsztatowa sobota w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach  

Najbliższa sobota, 16 października upłynie w DK Chwałowice pod znakiem warsztatów fotograficznych. Na wydarzenie obowiązują zapisy.

Gwałt na Ostrogu. Nieprzytomną dziewczynę znaleziono przywiązaną do łóżka [HISTORIA] 

Dwóch mężczyzn weszło do pokoju Wiktorii z Ostroga. Zatkali jej usta fartuchem. Przerażona dziewczyna ostatkiem sił wyrwała się napastnikom, ale ci nie odpuścili...

DK Chwałowice zaprasza na wyjątkowy wieczór sztuk  

Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza 17 września o godz. 18:00 zapraszamy na wieczór sztuk: Fotografia organiczna - manufaktura radości.

Weź udział w spektaklu w ramach programu Teatr Polska  

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach  zaprasza 10 września o godz. 17:00 na spektakl Laboratorium Dźwięku w reżyserii Ewy Piotrowskiej z Teatru "Baj Pomorski” w Toruniu.

Już w piątek plenerowe koncertowanie z DK i Fundacją PZU  

6 sierpnia DK Chwałowice po raz kolejny zaprasza na "Plenerowe koncertowanie z Domem Kultury i Fundacją PZU" czyli muzyczny koncert w plenerze dla całych rodzin odbywający się w Ogrodzie Społecznym przy Domu Kultury.

Jutro w Chwałowicach pogrzeb Jerzego Frelicha 

17 lipca zmarł Jerzy Frelich – wieloletni samorządowiec, nauczyciel i współtwórca rybnickiej Solidarności i zastępca prezydenta Adama Fudalego.

Dream Light i Coria wystąpią w Ogrodzie Społecznym przy Domu Kultury   

16 lipca po raz kolejny Dom Kultury Chwałowice zaprasza na "Plenerowe koncertowanie z Domem Kultury i Fundacją PZU" czyli muzyczny koncert w plenerze dla całych rodzin odbywający się w Ogrodzie Społecznym przy Domu Kultury.

"Opowiedziane ciałem" w wykonaniu Teatru Tańca kodART  

Dom Kultury Chwałowice zaprasza 3 lipca o godzinie 16.00 na spektakl "Opowiedziane ciałem" w wykonaniu Teatru Tańca kodART w choreografii Magdaleny Starzec oraz Oliwii Piontek to połączenie języka tańca, ruchu, wokalu i dźwięków. Opowiada o tym jak wiele zostało do zrobienia, jak długa droga jest przed człowiekiem, jak niewiele czasu...

Koncert w plenerze razem z DK Chwałowice i Fundacją PZU  

Dom Kultury zaprasza 2 lipca na kolejne "Plenerowe koncertowanie z Domem Kultury i Fundacją PZU" czyli muzyczny koncert w plenerze dla całych rodzin odbywający się w Ogrodzie Społecznym przy Domu Kultury. 

Plenerowe koncertowanie z Domem Kultury i Fundacją PZU  

DK Chwałowice zaprasza 26 czerwca o godzinie 18.00 na "Plenerowe koncertowanie z Domem Kultury i Fundacją PZU" czyli muzyczny koncert w plenerze dla całych rodzin odbywający się w Ogrodzie Społecznym przy Domu Kultury. 

Zobacz więcej