Biznes
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Mateusz Kłosek kolejny raz wrócił na fotel prezesa Eko-Okien 

Jak wynika z nieoficjalnych informacji właściciel fabryki okien z Kornic, 12. najbogatszy Polak na liście Forbsa znów stoi na czele Eko-Okna S.A. Od marca spółką kierowała Joanna Łyko (tu jest z nią wywiad).

Ruszyła budowa fabryki Eko-Okien w Wodzisławiu. Hala zajmie 17 hektarów 

Niedawno informowaliśmy o zapowiedzi wejścia do Wodzisławia nowego inwestora w strefie Olszyny, a tymczasem ruszyła budowa fabryki Eko-Okien. Rozpoczęły się prace ziemne. 

Nowy inwestor w Wodzisławiu? Planuje zainwestować 70 mln zł 

Choć na razie musimy opierać się tylko na liście intencyjnym, jaki otrzymali miejscy urzędnicy, istnieje wielkie prawdopodobieństwo pojawienia się w Wodzisławiu Śląskim dużego inwestora. To firma projektująca i produkująca maszyny do obróbki...

Prezes Rafako: wprowadzę tę spółkę do nowej rzeczywistości energetyki 

Jeszcze rok temu w Rafako prowadzono zwolnienia grupowe. Dziś firma staje na nogi. Pracownicy otrzymali podwyżki. Pojawiają się pierwsze ogłoszenia o pracę. O finalizacji procesu inwestorskiego, rozwoju firmy z Raciborza i zmianach, które ją...

Inwestor i duże pieniądze. Rafako ma bardzo dobre wieści 

Póki co Rafako nie ujawnia nazwy potencjalnego inwestora oraz instytucji, która ma zapewnić finansowanie Rafako.

Nieznaczny spadek bezrobocia w powiecie raciborskim na koniec 2021 roku. Jakie zawody mają wzięcie na lokalnym rynku pracy? 

Z końcem grudnia 2021 r. w rejestrze bezrobotnych figurowało 1 935 mieszkańców powiatu raciborskiego, czyli o 10 mniej niż w listopadzie.

TOP 27 największych pracodawców powiatu wodzisławskiego. Kto jest w czołówce? 

Przedstawiamy ranking firmy powiatu wodziskiego. Bez niespodzianek - zestawienie otwierają dwie strony działające na naszym terenie, które krajowe ustalają prawie 6 tys. osób. Kto Przygotował miejsce na podium? Artykuł powstał we współpracy...

5 rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze software house’u 

Rozwój projektu technologicznego to spora inwestycja i równie duża odpowiedzialność. Właśnie dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedniego partnera technologicznego. Zastanówmy się wspólnie, na co zwrócić uwagę przy wyborze software house’u?

Dzikie Zbiory to Najlepszy Raciborski Biznesplan. Firma już istnieje i ma się dobrze. W jakiej branży działa? [ZDJĘCIA] 

Magdalena Kwiatkowska otrzymała główną nagrodę - 5000 zł - w konkursie na Najlepszy Raciborski Biznesplan. Sprawdź, jakie jeszcze pomysły biznesowe dostały się do finału.

Ubywa bezrobotnych w powiecie raciborskim. Kogo rekrutują pracodawcy? 

Z końcem listopada 2021 r. w rejestrze bezrobotnych figurowało 1 945 mieszkańców powiatu raciborskiego, czyli o 44 mniej niż miesiąc temu.

Rafako ma kolejne porozumienie w sprawie atomu. Tym razem z Korea Hydro & Nuclear Power Co. 

Rafako S.A. zamierza być częścią Polskiego Programu Energetyki Jądrowej. W tym celu zawiera porozumienia z zagranicznymi gigantami, którzy specjalizują się w budowie elektrowni jądrowych.

Rafamet S.A. wyprodukuje tokarkę dla Kolei Dolnośląskich S.A. 

Wartość umowy opiewa na niespełna 4,8 mln zł.

Badanie czynników szkodliwych w środowisku pracy - pomiary BHP 

Niniejsze badanie podjęto w celu poznania szkodliwych czynników występujących w środowisku pracy i ich wpływu na zdrowie pracowników. W ostatnich latach wzrosła świadomość znaczenia bezpieczeństwa w miejscu pracy. Wynika to z faktu, że wypadki przy pracy zdarzają się coraz częściej, a ich konsekwencje są coraz poważniejsze. Aby...

Materiał zewnętrzny

Oświetlenie LED do lokali usługowych 

Oświetlenie LED jest najkorzystniejszym rozwiązaniem dla firm i lokali komercyjnych. To rozwiązanie zapewnia oszczędność energii, długą żywotność świetlówek, możliwość dostosowania barwy światła oraz maksymalną jasność w momencie włączenia światła.

Materiał zewnętrzny

Szaleństwo na akcjach raciborskiej firmy Sunex S.A. Kto zainwestował, ten zarobił 200% i więcej 

25 maja kurs akcji Sunex S.A. wynosił 5.45 zł. Niespełna miesiąc później, 23 czerwca, było to już 11.65, a 29 czerwca... 18,9 zł. Co sprawiło, że notowania raciborskiej firmy wystrzeliły?

Karta Informacyjna Przedsięwzięcia KIP - co powinna zawierać? 

Karta Informacyjna Przedsięwzięcia to obszerny dokument, który jest sporządzany przy konkretnych inwestycjach. Do najpopularniejszych przedsięwzięć, przy których KIP jest niezbędny, należą między innymi: domy jednorodzinne, farmy fotowoltaiczne, skupy złomu, a także inwestycje planowane w obszarach Natura 2000. Czym dokładnie jest...

Materiał zewnętrzny

Bielsko-Biała - zamieszkaj w dawnej Fabryce Wódek i Likierów Jacoba Grossa 

Rewitalizacja dawnych zakładów przemysłowych i fabryk przywraca świetność zabytkowym budynkom i pozwala na ich zaadaptowanie do zupełnie nowych funkcji. Właśnie takim projektem jest Manufaktura Grossa – w dawnej Fabryce Wódek i Likierów w Bielsku-Białej powstają klimatyczne mieszkania oraz lokale usługowe.

Materiał zewnętrzny

Toalety przenośne - niezbędne na budowie i imprezach masowych 

Organizacja imprezy masowej czy też prowadzenie prac budowlanych wiąże się z koniecznością zapewnienia określonych warunków sanitarnych, co wynika wprost z przepisów obowiązującego w Polsce prawa. Najprostszym sposobem na spełnienie tego obowiązku jest postawienie toalet przenośnych. W poniższym artykule omawiamy, dlaczego warto postawić...

Materiał zewnętrzny

Jak przygotować firmę do wejścia na rynki zagraniczne? Wkrótce szkolenie dla przedsiębiorców na zamku w Raciborzu 

Czy moja firma jest gotowa na eksport? Jakimi zasobami trzeba dysponować, żeby wejść na rynki zagraniczne? Jaka wiedza na temat eksportu jest potrzebna? Na te i inne pytania poznasz odpowiedź 29 czerwca podczas spotkania informacyjnego „Spotkania z eksportem” organizowanego przez Fundusz Górnośląski S.A.

Kto może zostać operatorem żurawia? 

Żuraw wieżowy to jedno z urządzeń dźwigowych, a jednocześnie największa maszyna robocza. Jej wysokość podnoszenia może wynosić nawet 100 metrów. Praca operatora żurawia wieżowego jest bardzo wymagająca i polega na przemieszczaniu ładunków o dużej wadze na wysokie kondygnacje. Aby zdobyć uprawnienia do obsługi żurawia wieżowego,...

Materiał zewnętrzny

W jaki sposób dołączenie do grupy biznesowej może zwiększyć wartość Twojej marki? 

Spis treści: Grupa biznesowa daje Ci niezbędne narzędzia na start, Zyskujesz dostęp do bazy atrakcyjnych klientów, Opcja awaryjna: sprzedaż marki, Organiczny rozwój bez popełniania kosztownych błędów, Podsumowanie.

Materiał zewnętrzny

Społecznicy z Bukowa w szoku. Dostali wezwanie do zapłaty na 2 mln zł 

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp.z o.o chce 2 mln złotych od Stowarzyszenia Buków dla Pokoleń argumentując to poniesionymi stratami przez działania członków. Ma to być rekompensata za to, że asfaltownia mogłaby działać w Bukowie, ale nie działa. - To nonsens – twierdzą społecznicy, wskazując, że PRD może przecież działać w Raciborzu.

Nowe oblicze branży erotycznej - WOW Tech łączy siły z innymi gigantami. Będzie się działo 

WOW Tech, jeden z największych producentów gadżetów erotycznych postanawia połączyć siły z innymi, równie dużymi markami. To może być prawdziwy przełom!

Materiał zewnętrzny

Niskie podatki - darmowe spotkania online dla pracowników, przedsiębiorców, emerytów i rodziców 

Obniżka stawki PIT, możliwość odliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne czy likwidacja tzw. ulgi dla klasy średniej - to tylko przykłady tematów, które zostaną poruszone w serii spotkań organizowanych przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową.

Mateusz Kłosek kolejny raz wrócił na fotel prezesa Eko-Okien 

Jak wynika z nieoficjalnych informacji właściciel fabryki okien z Kornic, 12. najbogatszy Polak na liście Forbsa znów stoi na czele Eko-Okna S.A. Od marca spółką kierowała Joanna Łyko (tu jest z nią wywiad).

W powiecie raciborskim bezrobotnych coraz mniej. Kogo najczęściej rekrutują pracodawcy? 

Według danych szacunkowych z końcem maja bieżącego roku w urzędzie pracy zarejestrowanych było 1 831 osób bezrobotnych w tym 1 114 kobiet.

Benefity pracownicze - kurs angielskiego dla firm 

W dzisiejszych czasach, wysoko wykwalifikowani pracownicy są na wagę złota.

Materiał zewnętrzny

Zobacz więcej