Biznes
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Blok za 6 miliardów złotych w Jaworznie znowu stoi. Rafako nie komentuje, a Tauron odpowiada wybiórczo 

Jednostka o mocy 910 MW nie produkuje prądu z powodu remontu awaryjnego związanego z odżużlaniem i odpopielaniem, a także naprawą urządzenia do odżużlania. Wstrzymanie pracy bloku nastąpiło w środę 12 października.

Rafako i Tauron znowu idą na noże. O co poszło tym razem? 

Artykuł Business Insider dotyczący Rafako, Tauronu i nowego bloku energetycznego w Jaworznie wywołał lawinę komentarzy. Padły słowa m.in. o straszeniu i wprowadzaniu opinii publicznej w błąd oraz "wymuszaniu decyzji biznesowych".

Mateusz Kłosek kolejny raz wrócił na fotel prezesa Eko-Okien 

Jak wynika z nieoficjalnych informacji właściciel fabryki okien z Kornic, 12. najbogatszy Polak na liście Forbsa znów stoi na czele Eko-Okna S.A. Od marca spółką kierowała Joanna Łyko (tu jest z nią wywiad).

Ruszyła budowa fabryki Eko-Okien w Wodzisławiu. Hala zajmie 17 hektarów 

Niedawno informowaliśmy o zapowiedzi wejścia do Wodzisławia nowego inwestora w strefie Olszyny, a tymczasem ruszyła budowa fabryki Eko-Okien. Rozpoczęły się prace ziemne. 

Nowy inwestor w Wodzisławiu? Planuje zainwestować 70 mln zł 

Choć na razie musimy opierać się tylko na liście intencyjnym, jaki otrzymali miejscy urzędnicy, istnieje wielkie prawdopodobieństwo pojawienia się w Wodzisławiu Śląskim dużego inwestora. To firma projektująca i produkująca maszyny do obróbki...

Prezes Rafako: wprowadzę tę spółkę do nowej rzeczywistości energetyki 

Jeszcze rok temu w Rafako prowadzono zwolnienia grupowe. Dziś firma staje na nogi. Pracownicy otrzymali podwyżki. Pojawiają się pierwsze ogłoszenia o pracę. O finalizacji procesu inwestorskiego, rozwoju firmy z Raciborza i zmianach, które ją...

Inwestor i duże pieniądze. Rafako ma bardzo dobre wieści 

Póki co Rafako nie ujawnia nazwy potencjalnego inwestora oraz instytucji, która ma zapewnić finansowanie Rafako.

Nieznaczny spadek bezrobocia w powiecie raciborskim na koniec 2021 roku. Jakie zawody mają wzięcie na lokalnym rynku pracy? 

Z końcem grudnia 2021 r. w rejestrze bezrobotnych figurowało 1 935 mieszkańców powiatu raciborskiego, czyli o 10 mniej niż w listopadzie.

TOP 27 największych pracodawców powiatu wodzisławskiego. Kto jest w czołówce? 

Przedstawiamy ranking firmy powiatu wodziskiego. Bez niespodzianek - zestawienie otwierają dwie strony działające na naszym terenie, które krajowe ustalają prawie 6 tys. osób. Kto Przygotował miejsce na podium? Artykuł powstał we współpracy...

5 rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze software house’u 

Rozwój projektu technologicznego to spora inwestycja i równie duża odpowiedzialność. Właśnie dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedniego partnera technologicznego. Zastanówmy się wspólnie, na co zwrócić uwagę przy wyborze software house’u?

W poniedziałek poznamy najlepszy raciborski biznesplan [ZAPOWIEDŹ] 

Zbliżą się wielki Finał Inkubatora Przedsiębiorczości, podczas którego nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszy Raciborski Biznesplan. Spotkanie odbędzie się 5 grudnia, o godzinie 18:00, w pub "Raciborska Piwnica".

Jastrzębska Spółka Węglowa po 9 miesiącach powiększa zysk netto do niemal 6,4 mld zł 

- Mimo coraz trudniejszego otoczenia rynkowego, spadku cen węgla koksowego i koksu na światowych rynkach, Jastrzębska Spółka Węglowa utrzymuje rekordowe wyniki - przekazuje rzecznik JSW Tomasz Siemieniec.

Sanitarne czy biurowe? Jakie rodzaje kontenerów są najchętniej wyszukiwane w Katowicach? 

Technologia kontenerowa to innowacyjna usługa, która pozwala przedsiębiorstwom w całej Polsce, w tym w województwie śląskim rozwijać swój biznes i zagospodarować wolną przestrzeń do funkcji bez kosztownych i długoterminowych inwestycji. Jakie kontenery w Katowicach są najczęściej poszukiwane? Przekonajmy się.

Materiał zewnętrzny

Oszuści wyłudzają dane osobowe na PGG. Tak można stracić pieniądze, a o węglu zapomnieć  

Do PGG S.A. docierają fałszywe faktury od oszukanych klientów. Polska Grupa Górnicza S.A. ostrzega Klientów sklepu internetowego przed oszustwami w sieci.

Szukam uczciwego freelancera, czyli plusy i minusy pracy z freelancerami 

Polscy freelancerzy zadomowili się na dobre na rynku pracy. Wśród nich nie brakuje wysokiej klasy specjalistów oraz ekspertów z różnych branż: IT, marketingowej, consultingowej, tłumaczeniowej, a nawet architektonicznej. Gdzie znaleźć freelancerów chętnych do pracy? Jakie są plusy i minusy zatrudniania wolnych strzelców? Gdzie rozpocząć...

Materiał zewnętrzny

Rafako ma 40 mln zł zysku netto i... wiele powodów do obaw 

Mediacje z TAURONEM w sprawie Jaworzna tkwią w martwym punkcie od ponad dwóch miesięcy. Mało tego, Tauron Wytwarzanie wzywa RAFAKO do usunięcia wad w bloku 910 MW i twierdzi, że to właśnie z tego powodu blok dotychczas nie osiągnął parametrów technicznych zagwarantowanych w kontrakcie. To jednak nie wszystko.

RAFAMET pokazał gorsze wyniki finansowe niż rok temu 

Choć przychody grupy kapitałowej z Kuźni Raciborskiej w trzech kwartałach 2022 roku były wyższe niż rok temu, to jednak strata jest ponad dwukrotnie większa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Organizacja wigilii firmowej w biurze – skąd wziąć jedzenie? 

Okres świąteczny to czas spotkań, nie tylko tych w gronie rodzinnym. Każdego roku w grudniu przy wspólnym stole zasiadają także przedstawiciele różnych grup, w tym firm. Organizacja wigilii pracowniczej, która pozwoliłaby na wczucie się nastrój nadchodzących świąt, spędzenie czasu w przyjemnej atmosferze i przy smacznym jedzeniu,...

Materiał zewnętrzny

Rozpoczyna się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Co przygotował wodzisławski Cech Rzemieślników? 

Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim przygotował szereg wydarzeń na obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, rozpoczynającego się dziś (18.11.), a kończącego w przyszły piątek (25.11.). 

Rząd może rozważyć pilne inwestycje w górnictwie. Jest wstępny plan 

Minister Michał Wójcik zwrócił się do Rady Ministrów o natychmiastowe przystąpienie do inwestycji w górnictwie węgla kamiennego. Wniosek poparł Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Działania te mają zagwarantować bezpieczeństwo energetyczne Polski, zapewnić funkcjonowanie kopalni i pozyskiwanie taniego węgla.

PGE z większym zadłużeniem przez ceny węgla. Opublikowano wyniki finansowe 

Grupa Kapitałowa PGE opublikowała szacunkowe wyniki finansowe i operacyjne za III kwartał 2022 roku. Wynik EBITDA w III kwartale 2022 r wyniósł ok. 1,9 mld złotych, czyli o 9 proc. mniej niż w III kwartale 2021 roku. Zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej osiągnął ok. 0,65  mld złotych, a nakłady inwestycyjne...

Twoja firma ucierpiała wskutek katastrofy ekologicznej na Odrze? Możesz ubiegać się o pomoc 

Firmy, których przychody w sierpniu 2022 r. mogą ubiegać się o pomoc w ramach tzw. Tarczy Odrzańskiej. Można otrzymać 3010 zł za każdego ubezpieczonego pracownika, ale trzeba udokumentować co najmniej 50-procentowy spadek przychodów.

Zagraniczne banki wciąż nie rozróżniają węgla energetycznego i węgla koksowego. To wielki problem dla JSW  

Bez finansowania węgla koksowego nie będzie transformacji klimatycznej Europy. To jedna z konkluzji podsumowujących Kongres Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej. Spotkanie z udziałem ekonomistów, ekspertów i przedsiębiorców odbyło się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. 

Galeria Młyńska w Raciborzu szuka nowego właściciela. Do kupienia za 4 miliony euro 

Na popularnym portalu z nieruchomościami wystawiono na sprzedaż obiekt handlowo-usługowy w Raciborzu o powierzchni 2832 m kw zbudowany w 2008 roku.

Jak wyróżnić się na rynku? Warsztaty dla przedsiębiorców w Wodzisławiu 

Podczas warsztatów przedsiębiorcom zostaną pokazane narzędzia umożliwiające uporządkowanie dotychczasowej oferty i wypracowywanie nowej lub ulepszonej z uwzględnieniem potrzeb ich klientów. Dzięki temu poznają sposób pracy, dzięki któremu można wdrażać lepsze produkty i usługi oraz wyróżnić się na rynku.

RAFAMET: Maciej Michalik został odwołany ze stanowiska wiceprezesa 

Decyzja zapadła 4 listopada na wniosek Macieja Michalika, który zamierza skorzystać z uprawnień emerytalnych.

Kolejny biznes się zwija. Zamykają kultowy Dworek nad Stawem - imprezy odwołane 

Zarząd wodzisławskiego kompleksu Dworek nad Stawem poinformował o zakończeniu działalności. Jako powód podano podwyżki cen energii, które doszły w przypadku przedsiębiorstwa do 400 proc., choć od kilku lat firma przechodziła kryzys. 

Zobacz więcej