Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Zdarza się". Prezydent Kieca wyjaśnia powody utraty przez miasto szansy na pozyskanie ponad 30 mln zł

Wracamy do głośnej sprawy sprzed kilku dni, którą opisaliśmy w artykule pn. Kompromitacja w Wodzisławiu Śl. Przez błąd urzędników miasto straciło szansę na ponad 30 mln zł.

"Zdarza się". Prezydent Kieca wyjaśnia powody utraty przez miasto szansy na pozyskanie ponad 30 mln zł

Przypomnijmy, że na liście projektów inwestycyjnych, które zostaną sfinansowane w ramach drugiej edycji Polskiego Ładu, są prawie wszystkie miasta i gminy powiatu wodzisławskiego. Prawie, ponieważ w zestawieniu zabrakło samego miasta powiatowego, czyli Wodzisławia Śl. Urząd na trzy złożone przez siebie projekty nie otrzymał złamanego grosza. Głos w sprawie zabiera właśnie prezydent Mieczysław Kieca. Poseł Adam Gawęda nie szczędzi z kolei słów krytyki pod adresem włodarza.

Mieczysław Kieca: Dzika szarża trwa

Dziś (1.06) na kilkanaście minut przed 17.00 otrzymaliśmy za pośrednictwem redakcyjnej skrzynki mailowej oficjalny komunikat prezydenta Wodzisławia Śl. Mieczysława Kiecy dotyczące ostatnich wydarzeń. "Czy w pisowskim obozie władzy w naszym mieście wszyscy dobrze się czują? Aż tak brakuje Wam Waszych sukcesów, droga koalicjo rządząca, że brak szans na kolejny nasz sukces staje się powodem do rozpętania burzy w szklance wody? Podobno jakiś „wielki skandal” tu mamy?" - czytamy w otrzymanym stanowisku. "Dzika szarża trwa. Miasto rzekomo straciło 30 mln zł, a ja z tego powodu mam się podać do dymisji. Najlepiej z całym zespołem pracowników. A co! Ułańska fantazja się odezwała. Zwłaszcza tych naszych samorządowców o „nieposzlakowanej opinii”" - komentuje włodarz.

We wnioskach zabrakło podpisu skarbnika

Włodarz tłumaczy, że złożony wniosek w ramach drugiej edycji Polskiego Ładu zawierał błąd formalny, którym był brak podpisu skarbnika miasta. "Zdarza się. Błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi" - przyznaje prezydent. "O brakującym podpisie i tym samym spaleniu wniosków w tej edycji naborowej wiem od 14 marca! Tego też dnia moi pracownicy skontaktowali się z BGK, dopytując o możliwość korekty wniosku. Ów bank w osobie jednego z jego pracowników odwiedził mnie osobiście w Wodzisławiu. Pracownik ten powiedział wprost – sprawa jest polityczna i pomóc może tylko interwencja posła Zjednoczonej Prawicy. Na zadane przeze mnie pytanie „kogo” jasnej odpowiedzi nie uzyskałem. Skontaktowałem się jednakże ze współpracownikiem Michała Wosia. I to był całkiem dobry kontakt. Uzyskałem poradę, że nasz skarbnik ma wsiąść w samochód i jechać do Katowic uzupełnić wniosek o swój podpis. Sprawa miała być do załatwienia. Bo to „drobiazg”. Pojechał. Na miejscu jednak nie załatwił nic. Zdarza się. Warto było jednak spróbować. Przyjęliśmy do wiadomości, że ten nabór nie przyniesie nam sukcesu" - wyjaśnia Mieczysław Kieca.

Adam Gawęda: Skandaliczne jest lekceważenie przez prezydenta skutków własnego zaniechania

Głos w sprawie zabiera także poseł Adam Gawęda. Jego oświadczenie otrzymaliśmy również dziś, ale w godzinach przedpołudniowych. W przesłanym piśmie parlamentarzysta przyznaje, że stracona szansa na pozyskanie ponad 30 mln zł na różnego typu przedsięwzięcia to ogromna strata dla miasta. "Powiedziałbym, że jest to – jak określono sytuację w lokalnej prasie – kompromitacja. Szkoda tylko, że za tę niefrasobliwość i brak profesjonalizmu prezydenta i jego urzędników, największą cenę zapłacą mieszkańcy miasta. Kompletnie niezrozumiałe jest, jak można było tej kolejnej, dużej szansy nie wykorzystać. A wręcz skandaliczne jest lekceważenie przez prezydenta skutków własnego zaniechania, czyli właściwego nadzoru nad procesem składania wniosku" - komentuje Gawęda.

Prezydent nie sygnalizował problemów

Poseł przypomina, że samorządy z sukcesem uczestniczyły już we wcześniejszej edycji Polskiego Ładu. Odbyły się szkolenia i narady z udziałem wojewody oraz przedstawicieli administracji państwowej. Ponadto czas naboru w ramach drugiej edycji, został wydłużony i do końca można było dokonywać zmian czy wyjaśniać wątpliwości. "Na koniec jeszcze osobista dygresja, do której skłoniło mnie pytanie jednego z mieszkańców, czy my - jako parlamentarzyści - nie mogliśmy osobiście dopilnować procesu składania wniosku przez miasto Wodzisław. Odpowiedź jest oczywista: nie mogliśmy. Po pierwsze nie mamy takich uprawnień. Po drugie, pan Prezydent Wodzisławia nigdy nie zasygnalizował nam jakichkolwiek problemów ze swoimi wnioskami. A po trzecie, nikomu nawet nie przyszłoby do głowy, że największa gmina, stolica powiatu, nie poradzi sobie z prostą procedurą, z którą bez najmniejszych problemów radziły sobie nawet najmniejsze samorządy" - kończy Adam Gawęda.

Ludzie

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

60 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~lukaszlukasz (87.207. * .248) 02.07.2022 08:19
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Za błędy się płaci drogi panie prezydencie a wy wspólnie napijecie się cieplutkiej herbatki po przyjściu do pracy czyli o 9 i ...powiecie zdarza się

wnikliwy 30.06.2022 13:27
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

A cóż oni mogli robić w Wejherowie?

~Tlustykot (5.173. * .121) 30.06.2022 10:19
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Czy delegacja na czele z Kiecą już wróciła z Wejherowa czy się jeszcze tam bawią za nasze pieniądze.

Don_C 27.06.2022 13:38
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Nie ma co się przejmować - zdarza się. Więcej kasy dostaną rybnikersi a administrator znowu poleci do TvT czy do radia się lansować. Pamiętajcie że to jedna wielka rodzina z klucza partyjnego agent 0,4999 i agent 30.0. Różni ich tylko to że u jednego robią obwodnicę a drugi nawet o niej się nie zająknie. W sumie jak to powiadają kręgi administratora jak chcecie obwodnicy to macie w SR.

wnikliwy 27.06.2022 08:48
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

~Do_trolla_nizej (5.173. * .201)@ty masz za to zadanie od administratora aby komentować w jego imieniu,pewnie w pracy też to robisz

wbo 27.06.2022 08:14
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Ta ekipa Kiecy ma ciągle jakieś problemy z podpisami. Kiedyś Kalinowska złożyła o jeden podpis za dużo, teraz okazało się że na wniosku jest o jeden podpis za mało. Szkoda tylko tych 30 milionów

~Do_trolla_nizej (5.173. * .201) 26.06.2022 14:04
oceniono 5 razy
-3
Zgłoś

Nie lepiej wyjść na dwór,na rower w góry albo choćby pospacerować po lesie zamiast pisać te swoje powtarzane w kółko głupoty ?
Sorry,zapomniałem że trolle nie mają nikogo z kim mogliby coś fajnego zrobić czy miło spędzić czas dlatego trollują,no cóż żal mi cie biedaku

wnikliwy 26.06.2022 13:49
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Sukcesem administratora jest to że do każdej inwestycji trzeba sporo dopłacać,niżej ktoś kilka wymienił,jeszcze strzelnica nie została wymieniona

wnikliwy 25.06.2022 21:53
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Do Bonifacy @ czy ty dalej bierzesz to świństwo,wyraźnie ci szkodzi, zmień dielera

~Bonifacy (5.173. * .116) 25.06.2022 17:14
oceniono 5 razy
-3
Zgłoś

A sukcesy pisu????
ZERO czyli tyle ile potrafi ta żałosna partia i tu należy płakać a nie śmiać się

~Do_Do_objektywny (188.137. * .72) 25.06.2022 12:36
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

"Za PO jakoś wszystko szło zrobić dworzec,jary czy pałac za pisu nie ma nic" Ten dworzec co go woda zalała? Te jary które miały kosztować 13 mln a kosztowały 24? Ten pałac co to drewno z dachu poszło na sprzedaż? Faktycznie. Same sukcesy. Buahahaha.

~Popapraniec_z_PO (5.173. * .195) 25.06.2022 09:17
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Rybnik otrzymał dofinansowanie 45,5 mln na zakup 20 autobusów zero emisyjnych a Kieca podarował 30 mln zł.

~wtf (46.134. * .191) 20.06.2022 15:23
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Jak się jest z "niewłaściwej" opcji politycznej, to się przy takich wnioskach sprawdza każdy drobiazg, jak trzeba to kilka razy, żeby nie było się do czego dopierdzielić. Jakoś wiedzieli to platformerscy włodarze w SR czy SJZ, którzy nie mają za sobą tylu kadencji co jaśnie nam panujący król Mieczysław.

mhl999 19.06.2022 22:40
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

szczerze - ludzie są zbyt głupi żeby wybrać mądrze, co widać po ostatnim wyborze kiecy na prezydenta

~szczerze (87.207. * .126) 19.06.2022 20:37
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Ani Kieca ani Gawęda, żadnej polityki więcej! żadnych Mrozkow,przybyszów kosmitów bez doświadczenia!
wybierzmy wreszcie rozsądną osobę na prezydenta , komu naprawdę zależy na naszym mieście

~Do_objektywny (5.173. * .25) 18.06.2022 09:51
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Nie karmie trolli,wiec nie odpowiadam na głupie pytania z tysiącem pytajników,wszystko jest napisane poczytaj może za 16 razem dojedzie

Objektywny 18.06.2022 09:43
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

(5.173.*. 25).....A to bardzo ciekawe co piszesz . To jak to jest z innymi miastami rządzonymi przez prezydentów czy burmistrzów należących do różnych opcji politycznych ????( Czy sugerujesz w swoim komentarzu , że gdyby dzisiaj rządził w Polsce rząd z opcji PO to miasto Wodzisław tego problemu by nie miało ?????? ?????????????? )Czy dobrze zrozumiałem ????? A ja zawsze myślałem że - Jak się dba, tak się ma - i jak mogę ci coś doradzić —Najpierw myśl —Potem pisz .....

~Do_objektywny (5.173. * .25) 18.06.2022 07:21
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

To pisu zapytaj dlaczego dają tylko „pisowskim” gminom ?
Głowę daje że gdyby miastem rządził pisior pieniądze by się znalazły
Trzeba być ślepym aby nie widzieć perfidii najgorszej partii w historii Polski a mieszkańcy ………. co ich to obchodzi,taką se władze wybrałeś objekktyny.
Za PO jakoś wszystko szło zrobić dworzec,jary czy pałac za pisu nie ma nic

Objektywny 18.06.2022 00:37
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

mhl999 .....Przeczytaj jeszcze raz i jeszcze raz i może jeszcze raz artykuł pod którym piszesz swoje komentarze , może w końcu zrozumiesz kto tak najbardziej stracił na utracie 30 milionów ????.Mogę być nawet idiotą ,ale wolał bym nim być z 30 milionami ........ Co zaś do współpracy piszesz żeby prezydent by się zgodził to czego jej nie zaproponował ? Parę razy przeczytaj sobie fragment wypowiedzi prezydenta od słów :Czy w pisowskim obozie władzy , może zrozumiesz ,zgodzę się z tobą że nie można stracić czegoś czego nie mamy , tylko że nie zgodzę się dlaczego nie mamy , czyżby mieszkańcy też uważali że te parę groszy za które można było by dużo zrobić nie były im wcale potrzebne ?????....

~do_mhl999 (185.107. * .126) 17.06.2022 22:13
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

a czego się spodziewałeś po pis-e

~Kibel (87.101. * .96) 17.06.2022 22:08
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

mhl666_ ty to jednak yntelygentny jesteś...

mhl999 17.06.2022 21:40
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Nie wiem czy aż tak głupi jesteś czy tylko udajesz ale w interesie Kiecy i gawędziarza było załatwić sprawę pozytywnie. To jednak nie nastąpiło choć mogło. I dlatego właśnie szczytem chamstwa jest dla mnie postawa Gawędziarza

mhl999 17.06.2022 21:37
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

@Objektywny - oczywiście, że Kieca poszedłby na taką współpracę - to po prostu w jego interesie. Zrozum, że błędy się zdarzają i tylko idiota taki jak ty wychodzi z założenia, że pracownik powinien być nieomylny. Jak widać można popełnić błąd. Mieszkańcy jednak nie stracili ani złotówki bo i tak jej nie było. Stracili szansę na rozwój ale nic poza tym. Niestety masz klapki na oczach i nie widzisz różnicy między pozyskaniem 30mln a jej stratą. Nie ma mowy o stacie bo tych środków nie było. Co do winnych sytuacji owszem - Kieca i spółka ale na tym się kończy.

~BigBrader (217.98. * .218) 17.06.2022 17:24
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Do szczałowy.
Tak zgadza się, to ten głupek honoratka(5.173.*...)

~Szczałowy (37.30. * .172) 16.06.2022 20:20
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Do głupka 5.173.*.....
Ty jesteś ten "Honoratka"???
Wszystko na to wskazuje

~do_popapranca_nizej (82.193. * .14) 16.06.2022 20:08
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

jak masz dowody baranie to idz na policję a nie pisz tu głupot

wnikliwy 16.06.2022 14:39
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Administrator lubi duże inwestycje, muszą być dwucyfrowe,a tak zawsze dziwnym trafem dokłada raz tyle albo więcej,park z 10 zrobiło się 29 milionów,tak umie rządzić. Kiedyś unieważnił przetarg na wywóz śmieci bo uważał że firma co wygrała dała za niską stawkę od osoby. Tego nikt już nie pamięta? Oczywiście w powtórzonym przetargu wygrała firma co dała wyższa stawkę,to też było dla dobra mieszkańców? Nie bo ta firma nie wygrała pierwszego przetargu, więc musiał administrator coś wymyślić, więc za nie ska stawka,to jest mega przekręt,ale tamta rada swoich nie miała zastrzeżeń,a POwaleni rządzili w Polsce.

Objektywny 15.06.2022 15:49
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

(5.273.*.58 ....No właśnie czy ciebie cokolwiek obchodzi ??? Gdyby cię obchodziło to byś może też zobaczył kto jaką pracę wykonuje , kto za co ma płacone i to nie mało i na czym praca ta polega . By następnym razem Osła nie obrazić będę ignorował twoje komentarze ....... Tak jest lepszy ....................

~Do_nizej (5.173. * .58) 15.06.2022 11:11
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Co mnie obchodzi twoje gdyby…..
„Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem”
Widzę co kto zrobił i to jest ważne
Jeden zrobił 3 rzeczy i jedną zawalił drugi nie zrobił nic i nic nie zawalił ale twoim zdaniem ten drugi jest lepszy

Objektywny 15.06.2022 10:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Do _osła _niżej ...Do _niżej (5.173.*.58 ) pod wieloma podpisami ...... Nie nazwę ciebie osłem by osła nie obrazić , twoim zdaniem by pieniądze stracić to trzeba je mieć ? Aaaaaa ! nie wiedziałem że pieniążki lecą z nieba ,zawsze myślałem że trzeba na nie jakoś zapracować ,uważa się jaka Praca taka Płaca , to napisz mi dlaczego miasto Wodzisław nie otrzyma Tych pieniędzy czyżby nie ----Zapracowało ???????? Wymieniasz co ten pierwszy zrobił , a ten drugi nic ,to widzę że na dodatek jesteś jasnowidzem ,skąd wiesz co zrobił by ten drugi gdyby został wybrany na to stanowisko , nie potrzeba być jasnowidzem by wiedzieć na pewno tak by się nie ośmieszył i nie uważał że tak się -Zdarza a osoba która doprowadziła do takiego stanu rzeczy poniosła by konsekwencje z zwolnieniem włącznie ............ Tak ja to widzę ....

~Do_nizej (5.173. * .58) 15.06.2022 06:57
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Pomijając wszystko ten pierwszy pan ze zdjęcia jeszcze coś zrobił pomimo problemów (wzgórza,pałac,dworzec) a drugi nie zrobił kompletnie nic

wnikliwy 15.06.2022 06:52
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Do poniżej @ to ty nie ogarniasz , że wniosek został nie podpisany,a może nawet źle napisany,skoro wszystkie gminy wokół Wodzisławia dobrze wypełniły wnioski to chyba coś nie tak jest w UM w Wodzisławiu Śląskim. Widać że nie są to "orły" na urzędzie. Nie broń nieudaczników tak jak ich broni administrator miasta. Powinien przeprosić mieszkańców,a nie w ten sposób odpowiadać. Kawa na ławę,kto jest winien,bo w innych sprawach potrafi zaraz wskazać winnego,w sprawie wniosku broni jak to mówił Neuman z POwalonych.

~Do_osla_nizej (5.173. * .58) 15.06.2022 05:55
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Żeby stracić pieniędzy trzeba je mieć znowu nie ogarniasz objektywny?
Rozdanie kasy jest typowo polityczne dlatego pis to najgorsza partia bo daje tylko swoim miernotom nie zważając na ludzi,którzy tu mieszkają.

Objektywny 14.06.2022 22:31
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

mhl999 ......twoim zdaniem prezydent Kiecka zgodził by się na taką współpracę ???? Czy ty na pewno wiesz co piszesz ? Twoim zdaniem nieudolna robota ludzi którym zaufano i powierzono dobro miasta tylko dlatego to spieprzyli bo poseł i senator im nie pomogli ? To może jak ty spaprasz swoją robotę to też wiń posła i senatora że ci nie pomogli przecież powinni telepatycznie wiedzieć żeś nieudacznik i nie potrafisz tego zrobić jak należy ----- a wiesz co mnie przeraża w twoich komentarzach ? że nie potrafisz dostrzec prawdziwych winnych przez których miasto i jego mieszkańcy stracili te pieniądze ..........

~Takmysle (5.173. * .58) 14.06.2022 20:52
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Obaj panowie są do wymiany

mhl999 14.06.2022 20:06
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@wnikliwy - zgadam się, że kieca już dawno przekroczył granice absurdu, skupiasz się jednak nie na tym co trzeba @Objektywny - następny który skupia się nie na tym co trzeba. współpraca to jednak nie kontrola.

panowie spójrzcie na ten problem z zupełnie innej strony. pojawił się problem z podpisem. Uznano, że to sprawa polityczna - i teraz proste oczywiste pytanie czy w społecznym interesie gawędziarza powinna być szopka pod urzędem czy pomoc w rozwiązaniu problemu, który tak naprawdę jest błahostką - dla mnie odpowiedź wydaje się oczywista i myślę, że dla wielu racjonalnie myślących podobnie. Gawędziarz jednak postąpił inaczej. I nie chodzi tu o żadną kontrolę ale o współpracę na linii jednostka samorządu - poseł/senator bo jak widać na załączonym przykładzie zdarzają się wtopy.

Objektywny 13.06.2022 14:44
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

mhl999 ...... czy w pracy którą ty będziesz dobrze wykonywał ,z efektami którymi sam i inni będą wysoce zadowoleni , chciałbyś by ktoś ciągle patrzył ci na ręce ,cały czas cię kontrolował ,cały czas wtrącał się jak masz pracować ????? Pewnie odpowiesz nie chciałbyś .To dlaczego w swoim komentarzu nazywasz kpiną z mieszkańców za Nie wtrącanie się posła w pracę prezydenta Wodzisławia bo czym innym jest jak nie pracą dla miasta i mieszkańców funkcja na którą został wybrany pan Mieczysław Kieca ???? Jak myślisz czy prezydent by pozwolił i byłby zadowolony by ktoś zewnątrz wtrącał się w jego rządy jego pracę i go kontrolował ?????----- .....

wnikliwy 13.06.2022 11:58
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Do mhl999 - inne gminy naszego powiatu pisały wnioski i dostały pieniądze,oczywiście wszechwiedzący
Mieczysław zawalił prostą sprawę i jeszcze brak mu odwagi wskazać winnego. Jakoś w innych sprawach z góry wie kto zawinił. Ale pycha kroczy przed upadkiem. Dziwi mnie postawa radnych, zebrać podpisy i referendum za odwołaniem burmistrza,teraz nie można czekać 2 lata.

mhl999 12.06.2022 23:44
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Nie da się ukryć, że odpowiedź Mietka jest po prostu żenująca. Powyższa wypowiedź powinna dać wielu do myślenia, że prezydencka bateryjka po prostu się wyczerpała. Po 15 latach na stołku używanie takich słów politykowi po prostu nie przystoi. Całkowity brak politycznej klasy, która pokazuje, że Kieca jako prezydent po prostu się skończył gdyż nie panuje nad emocjamji i idącą za nim krytyką. Realnie w perspektywie czasu będzie tylko jeszcze gorzej.

Wypowiedź gawędziarza to typowe granie na emocjach i "skandaliczna" gra słów ;-) I tak samo jak powyżej z Mietkiem tak z gawędziarzem cała ta akcja pokazuje jak gawędziarz w imię politycznych interesów nie jest skłonny do współpracy. Lepiej przecież w pod urzędem zorganizować szopkę swojej głupoty. Dlaczego właśnie tak? Ponieważ pOseł umywa ręce od "osobistego dopilnowania procesu" i tu formalnie ma rację, ale zapomina o lobbowaniu za swoim rejonem na rzecz tego rejonu.

Jak widać na załączonym obrazku współpraca na linii lokalny samorząd - senator/poseł to kpina z mieszkańców.

wnikliwy 02.06.2022 18:50
oceniono 7 razy
3
Zgłoś

Buta i arogancja niesamowita,atakuje zamiast przeprosić mieszkańców i poddać się ich ocenie w referendum. Brak podpisu na ważnym dokumencie to dla niego drobnostka? Co to ma być? Niekompetencja ważnego urzędnika miasta i administrator to bagatelizuje,a wazeliniarz w mundurze SSmana hymny pochwalne sypie na FB.