Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prezydent pisze do wojewody w sprawie finansowania wymazobusów

"Miasto nie będzie miało możliwości w dalszym ciągu w całości opłacać usługi pobierania materiału biologicznego od osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem" pisze prezydent Kieca do wojewody Wieczorka, prosząc o pomoc rzeczową oraz finansową w tej sprawie.

Prezydent pisze do wojewody w sprawie finansowania wymazobusów
Prezydent Kieca apeluje do wojewody Wieczorka o pełne skoordynowanie systemu pobierania wymazów od osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, a także udzielenie pomocy rzeczowej, jak i finansowej dla działań związanych z organizacją systemu pobierania wymazów, a w szczególności funkcjonowania wymazobusów. (fot. Adrian Czarnota)

Podczas ostatniego konwentu Gmin i Miast Powiatu Wodzisławskiego, który odbył się 18 sierpnia, nasi włodarze dyskutowali o m.in. środkach przeznaczanych przez samorządy na tzw. wymazobusy. Pokłosiem tych rozmów jest pismo prezydenta Mieczysława Kiecy skierowane do Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka.

W piśmie wodzisławski włodarz podkreśla, że na prośbę Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śl. w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców miasto Wodzisław Śl., w kwietniu jako jedno z pierwszych podpisało z firmą zewnętrzną umowę na realizację usługi w zakresie pobierania materiału genetycznego od osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. "Takimi działaniami wspieramy administrację rządową w walce z pandemią, gdyż wykonywanie wymazów i badań w kierunku koronawirusa, to jej zadanie" zauważa Mieczysław Kieca.

Prezydent wylicza, że na terenie miasta od kwietnia do połowy sierpnia wykonano 495 wymazów. Zostały one w całości sfinansowane z miejskiej kasy. "Łączny koszt tego zadania na chwilę obecną przekroczył 63 tys. zł" podkreśla Kieca. Następnie dodaje, że na podstawie prowadzonych analiz obawia się możliwości dalszego finansowania wymazobobusów ze środków budżetu miasta. "Zgodnie z przewidywaniami, a także z coraz trudniejszą sytuacją finansową miasto nie będzie miało możliwości w dalszym ciągu w całości opłacać usługi pobierania materiału biologicznego od osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że w związku z trudnym do przewidzenia rozwojem sytuacji oraz planowanym nadejściem kolejnej fali zachorować, przed którą na każdym kroku postrzegają nas niezależni rządowi eksperci, niezbędne jest utrzymanie systemu umożliwiającego systematyczne pobieranie wymazów przez Państwową Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną" czytamy w piśmie.

Prezydent Kieca apeluje do wojewody Wieczorka o pełne skoordynowanie z poziomu województwa systemu pobierania wymazów od osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, a także udzielenie zarówno pomocy rzeczowej, jak i finansowej dla działań związanych z organizacją systemu pobierania wymazów, a w szczególności funkcjonowania wymazobusów. "Analizując aktualną sytuację, wydaje się, że jest to odpowiedni moment na uregulowanie powyższej sprawy przed nadejściem kolejnej - jesiennej fali epidemii" kończy pismo wodzisławski prezydent.

Koronawirus - wszystko o pandemii 3455 wiadomości, 5522 komentarze w dyskusji, 3121 zdjęć, 14 filmów

Ludzie

Jarosław Wieczorek

Wojewoda Śląski

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~okl (5.184. * .186) 25.08.2020 13:12

Jak zwykle Miecio i jego polecznicy nie są przygotowani. Po co ktoś tak ? Chyba tylko po to, by brać wypłatę.

~ciekawy1 (188.137. * .185) 25.08.2020 12:10

papiercierpliwy - myślisz ze go to przerasta napisanie takiego listu ?

~Papiercierpliwy (87.101. * .96) 25.08.2020 01:06

@ciekawy1- myślę że tego listu czy też tym podobnych prezydent nie pisze. Takie laurki pisze jakiś pismak przyboczny. Prezydent ewentualnie je poprawia zatwierdza i posyła.

~Lisek (79.124. * .48) 24.08.2020 18:15
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~ciekawy1 (188.137. * .185) 24.08.2020 17:53

czy oprócz pisania listów prezydent ma jakieś inne obowiązki ?

~Witkacy16 (5.184. * .163) 24.08.2020 17:15
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Lisek (79.124. * .48) 24.08.2020 13:36
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Mafia (151.34. * .254) 24.08.2020 12:20
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

200tys zł tyle bierze z kasy miasta zatrudniony przez kiece wiceprezydent od spraw niepotrzebnych zwolnij go i pieniądze masz na wymazobus